Connect with us

Świat

Rosyjski potentat Oleg Tinkow potępia „szaloną wojnę” na Ukrainie | Ukraina

Published

on

Rosyjski potentat Oleg Tinkow potępia „szaloną wojnę” na Ukrainie |  Ukraina

Rosyjski potentat Oleg Tinkov potępił „masakrę” w Moskwie Ukraina i wezwał Zachód do pomocy w zakończeniu „tej szalonej wojny”.

Tinkov przedstawił jedne z najostrzejszych krytyki działań militarnych Kremla przez jakiegokolwiek prominentnego Rosjanina, twierdząc w Internecie, że 90% Rosjan jest „przeciwko tej wojnie” i nazywając rosyjskie siły zbrojne „gównianą armią”.

Tinkov jest jednym z najwybitniejszych rosyjskich przedsiębiorców i założył Tinkoff Bank w 2006 roku. W ostatnich latach przebywał poza Rosją.

„Kiedy obudzili się z kacem, generałowie zdali sobie sprawę, że mają gównianą armię” – napisał na Instagramie 54-letni Tinkov.

– A jak armia ma być dobra, kiedy wszystko inne w kraju tonie w gównie i tonie w nepotyzmie, pochlebstwie i służalczości?

Biznesmen dotknięty zachodnimi sankcjami dodał: „Nie widzę JEDNEGO beneficjenta tej szalonej wojny! Giną niewinni ludzie i żołnierze”.

Tinkov, który zrezygnował z funkcji prezesa Tinkoff Bank w 2020 roku, przeszedł na angielski i napisał: „Drogi 'kolektywny Zachodzie’, proszę daj panu Putinowi jasne wyjście, aby zachować twarz i powstrzymać tę masakrę. Proszę, bądź bardziej rozsądny i humanitarny”.

Swoje oświadczenie wydał 55 dnia moskiewskiej kampanii wojskowej, kiedy siły rosyjskie rozpoczęły nową wielką ofensywę we wschodnim Donbasie.

„90 procent Rosjan JEST przeciwko tej wojnie” – powiedział Tinkov. „Oczywiście są idioci, którzy rysują Z, ale 10 procent wszystkich krajów to idioci” – powiedział, odnosząc się do tego, co stało się rosyjskim symbolem poparcia dla wojny.

Dodał, że Kremlowscy urzędnicy są „w szoku”, że oni i ich dzieci nie będą mogli już spędzać wakacji na Morzu Śródziemnym. „Biznesmeni próbują ratować to, co zostało z ich własności”.

Rosyjskie władze próbowały stłumić sprzeciw wobec inwazji Moskwy na Ukrainę, wymierzając kary więzienia do 15 lat za publikację to, co Kreml nazywa „fałszywymi wiadomościami”. o wojsku.

READ  Ekspert mówi, że przypadki COVID-19 w RPA mogą się w tym tygodniu potroić

Tinkoff Bank poinformował w oświadczeniu, że nie będzie komentował „prywatnej opinii” Tinkoffa, ponieważ nie podejmuje on już decyzji o operacjach międzyfirmowych pod marką Tinkoff. – On nie jest pracownikiem Tinkoffa.

Prezydent Rosji Władimir Putin wysłał wojska na Ukrainę 24 lutego. Konflikt zabił tysiące i przesiedlił ponad 12 milionów w największym kryzysie uchodźczym w Europie od II wojny światowej.

Z Agence France-Presse

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *