Connect with us

Świat

Rosyjski wiceminister obrony Timur Iwanow jest oskarżony o przyjmowanie łapówek

Published

on

Rosyjski wiceminister obrony Timur Iwanow jest oskarżony o przyjmowanie łapówek
  • Autorstwa Christy Cooney
  • wiadomości BBC

opis obrazu, Wiceminister obrony Rosji Timur Iwanow wyszedł obok prezydenta Władimira Putina i ministra obrony Siergieja Szojgu

Rosyjski wiceminister obrony został oskarżony o przyjmowanie łapówek i osadzony w areszcie przez moskiewski sąd.

Timur Iwanow, który zaprzecza zarzutom, zostaje oskarżony o przyjmowanie łapówek na „szczególnie dużą skalę”.

Iwanow (47 l.) został powołany do Ministerstwa Obrony w 2016 r. i był odpowiedzialny za projekty rosyjskiej infrastruktury wojskowej.

Aktywiści od dawna krytykują skalę rzekomej korupcji w Rosji.

Jednak odkąd w 2022 r. rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę na pełną skalę, tego typu głośne przypadki stały się rzadkością.

Pan Iwanow jest uważany za sojusznika ministra obrony Siergieja Szojgu i współpracuje z nim od wielu lat. Wcześniej był wicepremierem obwodu moskiewskiego, gdzie Shoigu przez krótki czas pełnił funkcję gubernatora.

W 2022 roku Fundacja Antykorupcyjna (ACF), grupa założona przez zmarłego lidera opozycji Aleksieja Nawalnego, oskarżyła Iwanowa o udział w „spiskach korupcyjnych podczas budowy na okupowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy”.

W szczególności odniósł korzyści z projektów budowlanych w ukraińskim mieście portowym Mariupol, które w dużej mierze zostało zniszczone w wyniku rosyjskich nalotów bombowych w kilka miesięcy po inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

opis obrazu, Timur Iwanow przed sądem zaprzeczył stawianym mu zarzutom

Sąd Rejonowy w Basmanny w Moskwie skazał go na dwa miesiące więzienia za udział w spisku karnym z osobami trzecimi w charakterze nadzorcy budowy i remontów obiektów Ministerstwa Obrony.

Aresztowanie Iwanowa stanowi rzadkie posunięcie przeciwko członkowi elity rządzącej Rosji, z których wielu uważa, że ​​wykorzystało swoje stanowiska do gromadzenia ogromnych osobistych fortun.

Niektórzy rosyjscy komentatorzy stwierdzili, że aresztowanie było poważnym ciosem dla Szojgu. „Jeśli mu się nie uda, upadnie następny. Ta osoba jest w 100% jego człowiekiem” – anonimowe źródło podało popularnemu wojskowemu kanałowi Telegram.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział reporterom, że prezydent Władimir Putin został wcześniej poinformowany o zatrzymaniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *