Connect with us

Nauka

Rosnąca liczba młodych samobójstw w Kalispell, społeczność szukająca odpowiedzi

Published

on

KALISPELL – Dramatyczny wzrost samobójstw wśród młodzieży w Kalispell sprawia, że ​​społeczność szuka odpowiedzi.

Szeryf hrabstwa Flathead Brian Henio powiedział MTN News, że od maja 2020 roku siedmiu nastolatków uczęszczających do Flathead lub Glacier High School popełniło samobójstwo

„Wiesz, niefortunną częścią zapobiegania samobójstwom jest to, że nie mamy dobrej odpowiedzi na pytanie „dlaczego” i rozumiem, że tego właśnie teraz chce społeczność, i bardzo chciałbym mieć odpowiedź na pytanie „ dlaczego „teraz”, zauważyła Kacy Howard, dyrektor wykonawczy Fundacji Nate Chute.

Dramatyczny wzrost samobójstw wśród młodzieży zmienia na zawsze rodziny, przyjaciół i relacje w szkole. „Samobójstwo jest niezwykle złożone; wszystkie te dzieci są inne” – powiedział Howard.

Aktualności MTN

Fundacja Nate Chute to organizacja non-profit w hrabstwie Flathead, której celem jest zapobieganie samobójstwom. Howard powiedział, że grupa powstała w 1999 roku po tym, jak jego przyjaciel i uczeń Flathead High School Nate Chute popełnił samobójstwo wkrótce po ukończeniu studiów.

„Fundacja Nate Chute od lat współpracuje ze szkołami publicznymi Kalispell i, szczerze mówiąc, ze wszystkimi okręgami szkolnymi w okolicy nad kompleksowymi planami zapobiegania samobójstwom, interwencyjnymi i post-prewencyjnymi, więc w społeczności wykonuje się dobrą pracę”. , Howard powiedział .

Według badania Flathead County Youth Risk Behaviour Survey 2019, w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie 12,2% uczniów Flathead County w klasach od 9 do 12 dokonało jednej lub więcej prób samobójczych, a 11,7% uczniów klas siódmych i ósmych.

WEB EXTRA: Kacy Howard, dyrektor wykonawczy Fundacji Nate Chute, omawia samobójstwa w hrabstwie Flathead

Howard powiedział, że nadszedł czas, aby członkowie społeczności bardziej zaangażowali się w zapobieganie samobójstwom młodzieży, uczestnicząc w warsztatach i rozmawiając ze studentami i wykładowcami na temat środków zapobiegawczych.

„I do tego właśnie zachęcam w naszej społeczności, aby ludzie zastanawiali się, co robić, angażować się w działania prewencyjne, które mają miejsce, dowiedzieć się, co już się dzieje w naszej społeczności” – dodał Howard.

READ  BBC Studios gwarantuje międzynarodową przedsprzedaż rzeczywistą premium | Oferty | Aktualności

Powiedziała, że ​​fundacja nawiązała współpracę ze szkołami Kalispell, aby sprowadzić dr Scott Poland, krajowego specjalistę ds. zapobiegania samobójstwom. Dr Poland zapewni szkolenia dla personelu gimnazjów i szkół średnich oraz członków społeczności w dniach 27-29 września.

„On jest najlepszy w pomaganiu nam w zrozumieniu, dlaczego i jak się stąd ruszamy” – dodał Howard.

Howard powiedział, że otwarte mówienie o samobójstwie i zdrowiu psychicznym ma kluczowe znaczenie dla świadomości i profilaktyki.

„I mówię to cały czas w prawie każdej mojej prezentacji, bez względu na to, jak bardzo są złożone, najprościej podsumować to na temat więzi międzyludzkiej, po prostu musimy pokazać się, aby słuchać, zachować przestrzeń i okazać troskę o ludzie, których kochamy i na których nam zależy. ’ – Kacy Howard, dyrektor wykonawczy Fundacji Nate Chute

Dolina płaskiej głowy z ciemności Piętro, coroczne wydarzenie mające na celu zapobieganie samobójstwom odbywa się 26 września od 14:00 do 16:00, rozpoczynając w Gateway Community Centre w Kalispell.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, boryka się z bólem emocjonalnym lub myślami samobójczymi, zadzwoń pod numer 1-800-273-TALK (8255). Możesz również wysłać wiadomość tekstową „Hello” na numer 741741, czyli linię tekstu kryzysowego. Więcej zasobów można znaleźć tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.