Connect with us

Gospodarka

Rosną wynagrodzenia programistów. Architekt IT zarabia nawet 18 000. Złoty brutto

Published

on

O autorze

Deweloperzy zarabiają coraz więcej, a trwająca pandemia nie jest w tym przypadku przeszkodą. Według badania Devire, udostępnionego na życzenie przez Kodilla.com, informatykom lepiej zarabia się 6 miesięcy po wprowadzeniu pierwszych ograniczeń z powodu koronawirusa.

Nic w tym dziwnego – w dobie pandemii serwisy zdalne czy sklepy internetowe odnoszą największe sukcesy i ktoś musi się nimi zająć. Według opisanego badania 18 proc. Od marca 2020 roku. Przedstawiciele IT otrzymali podwyżki, 62 procent zarabiało tyle samo, a 20 procent. – mniej.

Zauważalny jest jednak wzrost średnich wynagrodzeń w całej branży, który wynosi od 5 do 10 procent. Po pierwsze, może wzrosnąć zapotrzebowanie na specjalistów, którzy utrzymują i rozwijają platformy e-commerce i narzędzia komunikacji online.

„Np. Architekt IT, który był zatrudniony na umowę o pracę przed wybuchem pandemii, zarabiał od 15 do 16 000 zł brutto, teraz to od 17 do 18 000 zł brutto.” – wyjaśnia Agata Miller, lider zespołu IT w Devire. Co ciekawe, programiści przyznają, że są otwarci na nowe wyzwania zawodowe, ale spora część z nich biernie szuka nowej pracy – 43 proc. Specjaliści IT czekają na kogoś, kto przedstawi im ciekawą ofertę.

„Z naszych obserwacji wynika, że ​​wielu informatyków śledzi sytuację i czeka na to, co przyniosą kolejne tygodnie. Obecnie są zatrudnieni na stabilnych zasadach i nie chcą ryzykować pogorszenia warunków pracy”. – komentuje Magdalena Rogóż, ekspert rynku IT ze szkoły programowania online Kodilla.com. „W efekcie najbardziej doświadczonym informatykom brakuje jeszcze bardziej niż przed kryzysem, a to z kolei oznacza szansę dla tych z mniejszym doświadczeniem. Niektórzy z nich wykorzystali już ostatnie pół roku na dodatkowe szkolenia, które pozwolą im być na obecnym lub aktualna sytuacja do awansu lub edukacji ”. także w zupełnie nowej pracy, którą dostali ” – dodaje.

READ  bne IntelliNews - Sprzedaż detaliczna w Polsce spowolniła czerwcowy wzrost do 8,6% r/r

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *