Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Rosja zakazuje lotów z Bułgarii, Polski, Czech | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Published

on

Moskwa zamyka swoją przestrzeń powietrzną po decyzji kilku krajów europejskich o zakazie lotów z Rosji.

Rosja oświadczyła, że ​​zamyka swoją przestrzeń powietrzną dla lotów z Bułgarii, Polski i Czech jako środek karny po inwazji Moskwy na Ukrainę.

„Przewoźnicy lotniczy tych państw i/lub zarejestrowane w nich loty do miejsc docelowych na terytorium Federacji Rosyjskiej, w tym loty tranzytowe przez przestrzeń powietrzną Federacji Rosyjskiej, podlegają ograniczeniom” – poinformowała w sobotę federalna agencja lotnicza Rosaviation.

Oczekuje się, że środek wejdzie w życie o godzinie 15:00 czasu lokalnego.

Kilka krajów, w tym Bułgaria, Polska i Czechy, zamknęło swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych.

Kilka krajów europejskich zamknęło przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych [File: Robert Smith/MI News/NurPhoto via Getty Images]

Tymczasem Estonia, Łotwa i Słowenia również poinformowały w sobotę, że zabronią rosyjskich lotów.

„Wzywamy wszystkie kraje UE do tego samego”, napisała na Twitterze estońska premier Kaja Kallas, dodając: „Na demokratycznym niebie nie ma miejsca dla samolotów państwa-agresora”.

Słoweński premier Janez Jansa zacytował tweeta Kallasa mówiącego, że „Słowenia zrobi to samo”.

Łotewski minister transportu Talis Linkaits powiedział również na Twitterze, że „Łotwa zamknie swoją przestrzeń powietrzną dla zarejestrowanych w Rosji linii lotniczych dla lotów komercyjnych”, dodając, że decyzja zostanie oficjalnie zatwierdzona na następnym posiedzeniu gabinetu.

Wielka Brytania zabroniła rosyjskiemu flagowemu Aerofłotowi przelotu nad Wielką Brytanią.

Rosja w czwartek ogłosiła zamknięcie swojej przestrzeni powietrznej dla lotów cywilnych na jej zachodnich granicach z Ukrainą i Białorusią, Ukraina zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych, a Europejski Urząd Lotnictwa również ostrzegł przed niebezpieczeństwem lotów na obszarach graniczących z Rosją i Białorusią.

Posunięcia te nastąpiły po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął inwazję wojskową na Ukrainę na pełną skalę kilka dni po uznaniu dwóch obszarów wschodniego Donbasu, będących w posiadaniu rebeliantów, za niezależne podmioty.

READ  Województwo ¦wiêtokrzyskie. Wandalizm okaleczył drzewo. „Nie wiemy, co miał na myśli autor tej instalacji”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.