Robert Lewandowski zdobywa 1500. gola dla reprezentacji Polski

Kapitan reprezentacji Robert Lewandowski strzelił szczególnie doniosłego gola, który jest znaczący jako 1500. gol w historii zdobyty przez polską reprezentację. Dla zespołu i fanów może to osłodzić gorzką pigułkę, jaką była porażka z Mołdawią w eliminacjach Euro 2024.

Siatkówka: Reprezentacja Polski kobiet pokonała Chiny w Lidze Narodów

Polki w siatkówce kobiet pokonały faworyzowane reprezentantki Chin i odzyskały pozycję liderki Ligi Narodów. 3:0…

Zobacz więcej

W 34. minucie meczu Mołdawii z Polską Arkadiusz Milik podał piłkę Robertowi Lewandowskiemu. Napastnik FC Barcelony umiejętnie ominął obrońców i oddał potężny strzał tuż za 17-metrowym polem karnym, pozostawiając bramkarza drużyny przeciwnej bez szans na obronę.

Tym niezwykłym golem Lewandowski stał się autorem 1500 gola w bogatej historii reprezentacji Polski, której początki sięgają 1921 roku.

Dla samego Lewandowskiego był to 79. gol dla reprezentacji, ugruntowujący jego pozycję niekwestionowanego najlepszego strzelca.

Chociaż pierwsza połowa była bardzo obiecująca i Polska prowadziła 2:0, druga połowa okazała się katastrofalna, a Mołdawia zakończyła mecz 3:2.