Connect with us

Sport

Rimac otwiera się w Japonii i Polsce

Published

on

Rimac otwiera się w Japonii i Polsce
  • z chorwackiego tygodnia
  • W
    Biznes

Rimac otwiera się w Japonii i Polsce (Fot. Rimac Automobili)

W ramach zaangażowania firmy na rzecz dużej rzeszy fanów hiperwydajności w Japonii i Polsce powstają firmy Rimac Tokyo i Rimac Katowice.

W ścisłej współpracy z lokalnym partnerem BINGO Sports firma Rimac Tokio była gospodarzem szeregu wydarzeń dla klientów, zainteresowanych stron, fanów i mediów, w tym jazd testowych hipersamochodem Nevera na zamkniętych trasach.

BINGO Sports to jedna z wiodących firm produkujących samochody kolekcjonerskie w Japonii. Koncentrujemy się na ugruntowaniu marki Rimac, przyspieszeniu jej rozwoju na rynku japońskim oraz dalszym poszerzaniu globalnej sieci klientów i partnerów firmy.

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z BINGO Sports i założeniem Rimac Tokyo w celu rozszerzenia naszej obecności w Japonii i na szerszym azjatyckim rynku hipersamochodów. BINGO to firma, która podziela naszą pasję do innowacji i wydajności, a jej rozległa sieć i doświadczenie w sektorze samochodów kolekcjonerskich w Japonii nie ma sobie równych. Współpraca z nimi będzie nieoceniona w miarę dalszego rozwoju i ekspansji firmy Rimac w Japonii i całej Azji” – mówi Roni Kert, menedżer sprzedaży Rimac Automobili.

„Dzięki Rimac poszerzamy naszą ofertę najlepszych samochodów kolekcjonerskich o szczytowe osiągnięcia zelektryfikowanych samochodów, od supersamochodów z lat 90., przez cenne japońskie klasyki, po najnowsze luksusowe i hipersamochody z Neverą.” Jesteśmy dumni z naszej 20-letniej historii w wyborze najlepszych samochodów kolekcjonerskich na rynek japoński. Teraz wchodzimy na wyższy poziom i wraz z Matem Rimaciem i jego zespołem reprezentujemy bezprecedensowy, w pełni elektryczny hipersamochód, który tworzy historię” – powiedział Shinji Takei, dyrektor generalny BINGO Sports.

Rimac otwiera się w Japonii i Polsce

(Zdjęcie: Rimac Automobili)

Nevera przybywa do Polski, powstaje Rimac Katowice

Rimac Katowice rozpoczyna w tym tygodniu cykl prywatnych wydarzeń i jazd próbnych w Katowicach i Warszawie.

Pion high performance i premium Grupy Pietrzak skoncentruje się na ugruntowaniu marki Rimac i przyspieszeniu jej rozwoju na polskim rynku, a także dalszym rozwoju globalnej sieci klientów i partnerów firmy.

READ  Sąd Najwyższy w Polsce orzeka przeciwko prymatowi prawa unijnego i pogłębia spór z Brukselą

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Grupą Pietrzak i założyć Rimac Katowice, aby rozszerzyć naszą obecność w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Pietrzak podziela naszą pasję do innowacji i wydajności. „Budowanie naszej obecności w kluczowych miastach, takich jak Katowice – najbardziej zaludniony obszar miejski w całej Europie – oraz stolica Warszawa, jest kluczem do strategii ekspansji i wzrostu Rimac” – mówi Hendrik Malinowski, dyrektor handlowy Bugatti Rimac.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dodać firmę Rimac do portfolio Grupy Pietrzak. Szczyt osiągów i pojawienie się najnowocześniejszego hipersamochodu pod szyldem Rimac Katowice to przywilej i wspaniały dodatek do naszego biznesu i naszej sieci” – dodał Jakub Pietrzak Właściciel i dyrektor generalny Rimac Katowice.

Rimac otwiera się w Japonii i Polsce

(Zdjęcie: Rimac Automobili)

Rimac Nevera to najszybszy hipersamochód bijący rekordy. Tylko w tym roku ustanowiono 25 rekordów świata. Stanowi szczyt wydajności elektrycznej i najnowocześniejszej technologii, szczycąc się oszałamiającym designem i niesamowitą wydajnością. Zaprojektowany, skonstruowany, zoptymalizowany i zbudowany w zakładzie Rimac w Chorwacji, ten hipersamochód ustanowił nowy punkt odniesienia dla przemysłu motoryzacyjnego, wyprodukowano do tej pory zaledwie 150 egzemplarzy. Niezależnie potwierdzono, że Nevera jest najszybszym pojazdem produkcyjnym na świecie i najszybszym pojazdem elektrycznym na świecie, rozwijającym prędkość maksymalną 412 km/h.

Zapisz się, aby otrzymywać biuletyn Tygodnia Chorwacji

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *