Connect with us

Sport

Polski Komitet Olimpijski współpracuje z krajową organizacją turystyczną

Published

on

Polski Komitet Olimpijski (PKOl) podpisał porozumienie o współpracy z Polską Organizacją Turystyczną w zakresie prac nad inicjatywami promującymi kraj.

Umowa została podpisana przez Prezesa PKOl Andrzej Kraśnicki oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szlachtę i obowiązuje do 2024 roku.

W ramach porozumienia organizacje będą prowadzić wspólne działania promujące Polskę, sport, kulturę, turystykę i biznes na świecie.

„Jedność i współpraca są mocne” – powiedział Kraśnicki.

„Cieszę się, że Polski Komitet Olimpijski rozpoczyna współpracę z Polską Organizacją Turystyczną.

„Jestem przekonany, że razem zrobimy wiele, aby szerzyć wiedzę o Polsce – naszej kulturze, sporcie, możliwościach inwestycyjnych i rozwojowych, obyczajach, turystyce i infrastrukturze – w tym sportowo-noclegowej.

„Naszym wspólnym celem jest budowanie jak najlepszego wizerunku Polski i promocja naszego potencjału na świecie, także na imprezach organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski i Międzynarodowy Ruch Olimpijski.

„Polski Komitet Olimpijski realizuje wiele cennych inicjatyw dla Polaków za granicą – zarówno sportowych, jak i kulturalnych.

„Należą do nich Sejmiki Polonijne i„ Dni Polskie ”podczas imprez olimpijskich, które były organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem im. Ludwika van Beethovena Frau Elżbiety Pendereckiej.

„Od czasu do czasu wydajemy publikacje, organizujemy wystawy i spotykamy się z olimpijczykami.

„Cieszę się, że wykonując te zadania możemy połączyć siły z polską organizacją turystyczną.

„Jestem przekonany, że razem będziemy szerzyć wiedzę o Polsce w świecie, pokazywać jej potencjał, siłę, nowoczesność i walory turystyczne, a jednocześnie szerzyć uniwersalne wartości ruchu olimpijskiego”.

Zadaniem polskiej organizacji turystycznej jest przyciąganie turystów do kraju. Organ odpowiedzialny za organizację występuje na targach turystyki krajowej i zagranicznej.

Organizacja współpracuje z regionalnymi i lokalnymi stowarzyszeniami turystycznymi w celu promowania miast, regionów i produktów turystycznych wśród turystów krajowych i zagranicznych.

Polska Organizacja Turystyczna zapowiada wydawanie w 12 językach poświęconych Polsce materiałów promujących turystykę aktywną, biznesową i uzdrowiskową oraz prezentujących atrakcje turystyczne miast i regionów, w tym zabytki UNESCO.

READ  Jak straszna katastrofa rowerowa wywołała walkę o bezpieczeństwo

„Podpisanie porozumienia przez Polską Organizację Turystyczną i Polski Komitet Olimpijski to ważny element wykorzystania wydarzeń sportowych do promocji Polski” – powiedział Szlachta.

„Wierzę, że dzięki współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim będziemy zachęcać do przyjazdu do naszego kraju jeszcze więcej zagranicznych turystów.

„Naszym celem jest również wykorzystanie inicjatyw POT do promocji idei Ruchu Olimpijskiego.

„Chcemy, aby wspólnie organizowane wydarzenia łączyły turystykę, sport, polską kulturę i kuchnię”.

Umowa wyprzedza Polskę, gdzie trzecia edycja Igrzysk Europejskich odbędzie się w 2023 roku.

Igrzyska mają się odbyć w Krakowie i Małopolsce, chociaż umowa o organizację nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Oczekuje się, że Śląsk również odegra rolę w prowadzeniu imprezy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *