Dom polonijny, zniszczony w wyniku eksplozji i pożaru, był przedmiotem dwóch procesów sądowych przed Sądem Miejskim w Struthers.

Sąsiedzi, którzy w poniedziałek usłyszeli eksplozję, wezwali strażaków do płonącego domu pod adresem 4108 Arrel Road. Według władz w ruinach domu znaleziono ciało kobiety. Nazwisko ofiary, która według śledczych miała około 50 lat, nie zostało jeszcze ujawnione.

Śledczy wciąż próbują ustalić przyczyny eksplozji i pożaru.

Z akt sądowych wynika, że ​​w czerwcu pożyczkodawca hipoteczny wszczął postępowanie eksmisyjne z powodu niepłacenia czynszu przeciwko najemcy domu, Belindzie Wile i Johnowi Melvinowi, opisanemu w dokumencie sądowym jako były chłopak Wile.

Adwokat Melvina zaprzeczył zarzutom zawartym w skardze.

Po tym, jak na początku tego miesiąca ani Melvin, ani Wile nie pojawili się na rozprawie sądowej w tej sprawie, sędzia stwierdził, że oboje nie opuścili nieruchomości.

Na listopad wyznaczono kolejną rozprawę.

W marcu do sądu miejskiego wpłynął kolejny pozew przeciwko Johnowi Melvinowi, zarzucając mu stosowanie przemocy domowej.

Zgodnie ze skargą, 6 marca policję wezwano do domu przy Arrel Road przez Wile’a, który jest niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim.

Wile powiedział policji, że Melvin popchnął ją na ziemię i uderzył. Funkcjonariusze zgłosili, że widzieli siniaki na ramieniu i ramieniu Wila.

Melvin został zwolniony za kaucją pod warunkiem, że nie miał kontaktu z rzekomą ofiarą.

Zaplanowana na poniedziałek rozprawa sądowa Melvina została przełożona na 16 października.

Melvin jest kierownikiem budowy dróg w New Middletown Village.