Connect with us

Gospodarka

Restauracje, hotele, szkoły otrzymują pomoc w przypadku pandemii – pierwsze wiadomości

Published

on

Morawiecki powiedział, że wsparcie otrzymało ponad 1000 restauracji, ponad 500 hoteli i ponad 200 szkół niepublicznych.
Marcin Obara / PAP

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że pandemiczne restauracje, hotele i szkoły prywatne otrzymały ponad 700 mln zł (154,4 mln euro) pomocy z rządowej tarczy finansowej.

Morawiecki powiedział, że wsparcie otrzymało ponad 1000 restauracji, ponad 500 hoteli i ponad 200 szkół niepublicznych. Dodał, że obecna transza pomocy dla restauratorów, hotelarzy i szkół wyniesie ok. 40 mld zł (8,8 mld euro) oprócz dotychczasowej kwoty 150 mld zł (33,1 mld euro). .

Odnosząc się do obecnego programu szczepień, premier powiedział, że poprawi sytuację pandemiczną, ale ostrzegł, że Polska znajduje się na szczególnie trudnym etapie walki z koronawirusem i podkreślił, jak ważne jest przestrzeganie wszystkich związanych z tym decyzji i ograniczeń.

„Jesteśmy w jednym z najtrudniejszych psychologicznie momentów. Szczepionka może wkrótce poprawić sytuację, ale nadal musimy uważnie monitorować wszystkie rygory” – powiedział.

Morawiecki powiedział, że jeśli plan szczepień się powiedzie, Polska może potencjalnie zacząć przywracać swoją gospodarkę do warunków sprzed pandemii w ciągu trzech do czterech miesięcy. Ponadto przyznał, że w wyniku pandemii wiele krajów może potencjalnie powrócić do XX-wiecznego poziomu rozwoju.

READ  Andrzej Grabowski wymienia Dariusza Gnatowskiego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *