Connect with us

Zabawa

UE nakłada kary na firmy produkujące gry wideo za blokowanie sprzedaży transgranicznej

Published

on

UE nakłada kary na firmy produkujące gry wideo za blokowanie sprzedaży transgranicznej

LONDYN (AP) – Unia Europejska nałożyła grzywnę na amerykańską platformę gier wideo i pięciu producentów gier za uniemożliwienie graczom kupowania tańszych kopii gier w innych krajach w bloku.

Komitet Wykonawczy UE ogłosił w środę, że ukarał Valve Corp., właściciela platformy internetowej Steam do dystrybucji gier na komputery PC, oraz producentów gier w sumie 7,8 miliona euro za to. Ograniczenie sprzedaży transgranicznej z naruszeniem prawa antymonopolowego.

Komisja stwierdziła, że ​​firmy stosowały praktyki blokowania geograficznego, aby uniemożliwić graczom aktywację i granie w gry sprzedawane na DVD lub do pobrania. Klucze aktywacyjne Steam uniemożliwiały działanie gier poza Czechami, Polską, Węgrami, Rumunią, Słowacją, Estonią, Łotwą i Litwą.

„Takie praktyki pozbawiają europejskich konsumentów korzyści płynących z jednolitego rynku cyfrowego UE oraz możliwości wyszukiwania najbardziej odpowiedniej oferty w UE” – powiedziała w oświadczeniu Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca ds. Konkurencji.

Ograniczenia dotyczące blokowania geograficznego dotyczyły około 100 gier i trwały do ​​listopada 2018 r. Valve, ukarane grzywną w wysokości 1,6 mln euro, odmówiło współpracy w dochodzeniu – poinformowała komisja.

Jednak Valve powiedział, że „w pełni współpracuje” w dochodzeniu Komisji, dostarczając wszystkie wymagane dowody i informacje. „Nie zgadzamy się z tymi wynikami i planujemy odwołać się od decyzji” – powiedział w e-mailu Doug Lombardi, wiceprezes ds. Marketingu.

Komisja stwierdziła, że ​​twórcy gier – Bandai Namco, Capcom, Focus Home, KochMedia i ZeniMax – współpracowali i otrzymywali zniżki na swoje grzywny.

READ  Chris Dziadul relacjonuje: Netflix w Europie Środkowo-Wschodniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *