Relacja z meczu Polska – Albania – 2 września 2021

Robert Lewandowski Poprowadził Polskę do głośnego zwycięstwa 4:1 z Albanią w czwartek, gdy podopieczni Paulo Sousy awansowali na drugie miejsce w grupie I eliminacji Mistrzostw Świata.

Eliminacje do Mistrzostw Świata UEFA w ESPN +: transmisje strumieniowe, powtórki (tylko USA)
Streamuj ESPN FC codziennie w ESPN + (tylko USA)

Kapitan Talizmanu Lewandowski otworzył bramkę strzałem głową z bliskiej odległości w 12. minucie, ale Albania wyrównała 13 minut później długim podaniem z dystansu. Klaus Gjasula Znaleziono napastnika Sokół Cikalleshi i odłożył piłkę Wojciech Szczęsny.

Tuż przed przerwą Polska odzyskała prowadzenie nad przebiegiem spotkania, strzelając głową napastnika Nowej Anglii Rewolucji Adam Buksaktóry spotkał się na swoim debiucie.

Dziewięć minut w drugiej połowie Grzegorz Krychowiak Podanie Lewandowskiego zostało wpisane po tym, jak napastnik Bayernu przedryblował trzech albańskich graczy.

Tuż przed końcowym gwizdkiem Karol Linetty przestrzelił piłkę nad poprzeczką i dał Polsce przekonujące zwycięstwo.

Zwycięstwo, dopiero drugie pod Sousą od objęcia przez niego urzędu w styczniu, dało Polsce drugie miejsce w grupie I po czterech meczach z Węgrami z siedmioma punktami i pięcioma stratami do prowadzącej Anglii.