Connect with us

Świat

Rekordowy deszcz zabija co najmniej 8 osób w stolicy Korei Południowej

Published

on

SEOUL, 9 sierpnia (Reuters) – Co najmniej osiem osób zginęło w nocy w Seulu i okolicach, poinformowały we wtorek władze Korei Południowej po tym, jak ulewne deszcze odcięły zasilanie, spowodowały osuwiska i zatopiły drogi i metro.

Południowa część stolicy stanu otrzymała pod koniec poniedziałku ponad 100 mm (3,9 cala) deszczu na godzinę, a niektóre części miasta spadły na 141,5 mm, najcięższe deszcze od dziesięcioleci, według Koreańskiej Administracji Meteorologicznej (KMA).

Skumulowane opady w Seulu od poniedziałku o północy wyniosły 451 mm we wtorek o godzinie 14:00, a kolejne prognozy nadejdą.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Prezydent Yoon Suk-yeol odwiedził we wtorek mieszkanie w piwnicy, gdzie trzech członków rodziny zmarło poprzedniej nocy po tym, jak szybko płynąca powódź wypełniła pokój.

Niebezpieczeństwa związane z takimi podziemnymi mieszkaniami, zwanymi banjiha, zostały słynnie przedstawione w scenie powodzi w nagrodzonym Oscarem filmie Pasożyt z 2020 roku.

Yoon powiedział mieszkańcom okolicy, że postara się zapewnić im jak najszybsze życie i polecił urzędnikom rozważenie środków w celu lepszego zapewnienia bezpieczeństwa domów, zgodnie z oświadczeniem jego biura.

Co najmniej pięć osób zginęło w Seulu, a trzy inne w sąsiedniej prowincji Gyeonggi na początku wtorku, poinformowała centrala ds. katastrof i środków bezpieczeństwa.

Czterech, w tym trzech członków rodziny, zginęło po utonięciu w zalanych budynkach, jedna osoba została porażona prądem, druga osoba została znaleziona pod gruzami przystanku autobusowego, a pozostali dwaj zginęli w osunięciu ziemi, podają źródła.

Co najmniej dziewięć osób zostało rannych, a siedmiu zaginęło.

W błyszczącej, gęsto zaludnionej dzielnicy Gangnam niektóre budynki i sklepy zostały zalane i pozbawione prądu, podczas gdy samochody, autobusy i stacje metra zostały zalane, a ludzie utknęli na mieliźnie.

READ  Rosyjski statek rozbił się w okupowanym porcie Berdiańsk, podała ukraińska marynarka wojenna

Lim Na-kyung, 31-letnia pracownica biurowa, opowiedziała o swoich obawach w poniedziałek wieczorem i powiedziała, że ​​sytuacja przypomina jej scenę z filmu Titanic z 1997 roku.

„Musiałem iść coraz wyżej, ponieważ budynek tonął z dużą prędkością… Nie mogłem uwierzyć, że zostałem uwięziony w budynku z 40 innymi osobami w środku dzielnicy Gangnam” – powiedziała matka dwójki dzieci. . który zakończył pobyt w centrum Pilates na czwartym piętrze.

Dane wykazały, że co najmniej 765 obiektów zostało uszkodzonych. Około 52 autostrad i dróg zostało zamkniętych.

Około 391 osób zostało przesiedlonych w aglomeracji Seulu, z których większość musiała pozostać w lokalnych szkołach i salach gimnastycznych. Według danych, kolejne 399 osób przeniosło się tymczasowo do domów kultury i szkół.

Centrala zwiększyła alarm kryzysowy do najwyższego poziomu i poprosiła organizacje o dostosowanie godzin pracy.

KMA wydała ostrzeżenia o ulewnych deszczach w stolicy i aglomeracji liczącej 26 milionów ludzi, a także części prowincji Gangwon i Chungcheong.

KMA spodziewa się obfitych opadów w centralnej części kraju, które potrwają co najmniej do środy.

Podczas gdy Korea Południowa często doświadcza latem ulewnych deszczy, „tak gwałtowny wzrost opadów i częste ulewne ulewy nie mogą być wytłumaczone bez głównego trendu zmian klimatycznych”, powiedział Reuterowi urzędnik KMA, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości. „Zjawisko to występuje częściej z powodu zmian klimatycznych, które spowodowały wydłużenie lata”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Joori Roh i Minwoo Park; Dodatkowe raporty Josha Smitha; Edytowane przez Lincoln Feast i Gerry Doyle

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.