Connect with us

technologia

Raspberry Pi Pico to niewielki mikrokontroler o wartości 4 USD, który działa na własnym chipie firmy

Published

on

Małe komputery Raspberry Pi Foundation mogą być używane do wszystkiego aparaty domowe do Sortownik ogórkówa teraz grupa rozwija się w kierunku mikrokontrolerów i niestandardowych układów krzemowych. PICO Raspberry Pi to pierwszy krok. Jest to nowy mikrokontroler o wartości 4 USD, który jest mniejszy niż przeciętny Pi, ma niestandardowy układ, który jest wystarczająco mocny, aby można go było używać w projektach uczenia maszynowego (według Fundacji Raspberry Pi), a jest już dostępna.

W jego wprowadzający post na bloguFirma wyjaśnia, że ​​dzisiejsze malinowe pis są już szeroko stosowane z mniejszym mikrokontrolerem:

Raspberry Pi zajmuje się ciężkimi obliczeniami, dostępem do sieci i pamięcią masową, podczas gdy mikrokontroler obsługuje wejścia analogowe i I / O z niewielkimi opóźnieniami, a czasami oferuje tryb gotowości z bardzo niskim zużyciem energii.

Teraz firma ma swoje własne.

Podczas premiery dla producenta mikrokomputerów Pico jest zasilany przez specjalnie opracowany chip o nazwie RP2040. Karta pico posiada nowy chip, 2MB pamięci flash, klikalny przycisk i złącze micro USB typu B. Oto pełna specyfikacja RP2040:

Dwurdzeniowe ramię Cortex-M0 + przy 133 MHz

264 KB (pamiętasz kilobajty?) Wbudowana pamięć RAM

Obsługa do 16 MB zewnętrznej pamięci flash za pośrednictwem dedykowanej magistrali QSPI

Kontroler DMA

Urządzenia peryferyjne z interpolatorem i dzielnikiem całkowitym

30 pinów GPIO, z czego 4 można wykorzystać jako wejścia analogowe

2 × UART, 2 × kontrolery SPI i 2 × kontrolery I2C

16 kanałów PWM

1 × kontroler USB 1.1 i PHY z obsługą hosta i urządzenia

8 x programowalne maszyny stanu I / O Raspberry Pi (PIO)

Tryb rozruchu urządzenia pamięci masowej USB z obsługą UF2 do programowania metodą „przeciągnij i upuść”

Te specyfikacje mogą pasować do jednego ucha, a drugie do drugiego, ale najlepszym sposobem na zademonstrowanie potencjału nowego produktu Raspberry Pi jest użycie go w czymś fajnym. Fundacja Raspberry Pi współpracuje z firmami takimi jak Arduino, Adafruit i Pimoroni, aby zintegrować nowy układ RP2040 z innymi płytkami i gadżetami. W poście na blogu jest cała lista zapowiadająca Pico, ale kilka z nich jest godnych uwagi PicoSystem firmy Pimoroni Konsola do gier, Adafruits Deska Spring RP 2040i Arduino Nano RP2040 Connect.

READ  Gry na PS5 nie obsługują PSVR, twierdzi Sony

Raspberry Pi Pico jest teraz dostępny pod adresem zatwierdzeni sprzedawcy za 4 $. Mikrokontroler jest również rozdawany bezpłatnie w lutowych wydaniach Magazyn HackSpace.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *