Connect with us

technologia

Raptoreum: nowa kryptowaluta wydobywana z procesorów AMD Ryzen

Published

on

Rynek kryptowalut wciąż rośnie, a coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestowaniem i/lub wydobywaniem walut cyfrowych. Platforma zakładów sportowych masonslots.pl rozważa przyjęcie tej kryptowaluty.

Jednak ostatnio pojawiła się kolejna kryptowaluta, która przyciąga uwagę górników. Jest to Raptoreum i można go wydobywać za pomocą procesorów, z których najbardziej poszukiwane są procesory AMD Ryzen ze względu na pamięć podręczną L3. Ponadto znane są już systemy kopania dla tej nowej kryptowaluty.

Raptoreum: kryptowaluta wydobywana za pomocą procesorów AMD Ryzen

Wygląda na to, że kryptowaluta Ethereum ma teraz towarzysza podróży. Raptoreum to najnowsza cyfrowa waluta, która zyskuje coraz większą siłę. Jednak w przeciwieństwie do Ethereum i innych przykładów, ta kryptowaluta nie jest wydobywana przez karty graficzne, ale przez procesory. A ponieważ są one bardzo zależne od rozmiaru pamięci podręcznej L3, procesory AMD Ryzen 9 i AMD Ryzen Threadripper znajdują się na szczycie najbardziej poszukiwanych procesorów przez górników tej monety.

Podobnie jak w przypadku Ethereum, ta nowa waluta również normalnie nie używa ASIC, które z kolei mają na celu wydobywanie bitcoinów. Twórcy Raptoreum poświęcili się metodzie wydobywania procesora opartej na algorytmie wyszukiwania GhostRider, aby utrzymać sieć blockchain tej monety wolną od układów ASIC.

A ponieważ ta kryptowaluta jest zainteresowana rozmiarem pamięci podręcznej L3, najbardziej poszukiwanymi procesorami są AMD Ryzen Threadripper lub EPYC 7742 dla serwerów. Jednak producent sprzętu produkuje te dwa w mniejszych ilościach. W ten sposób górnicy skupiają się na liniach Ryzen 9 5000 i 3000.

Jeśli chodzi o wartość, na CoinMarketCap, Raptoreum jest warte w momencie pisania tego artykułu 0,03611 euro. Jednak na poniższym wykresie widzimy wzrost tej aprecjacji i ruchu w ciągu ostatnich kilku dni.

Istnieją już systemy wydobywcze Raptoreum

Jak można się było spodziewać, wkrótce pojawiły się pierwsze obrazy systemów wydobywczych Raptoreum.

READ  Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Hinokami Keppuutan - Giyu Tomioka Trailer, zrzuty ekranu

Tak więc według najnowszych informacji mamy przykład kogoś, kto kupił już 28 procesorów AMD Ryzen 9 wraz z 28 płytami głównymi ASUS Prime X570-P, z których każda jest wyceniana na około 180 euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.