Connect with us

Świat

Raport: Stany Zjednoczone rozważają jednostronne rozmowy z Hamasem w sprawie uwolnienia Amerykanów

Published

on

Raport: Stany Zjednoczone rozważają jednostronne rozmowy z Hamasem w sprawie uwolnienia Amerykanów
WASZYNGTON: Urzędnicy amerykańscy rozważali wynegocjowanie jednostronnego porozumienia z bojownikami Hamasu w sprawie uwolnienia pięciu amerykańskich zakładników przetrzymywanych w Gazie, jeśli rozmowy o zawieszeniu broni z Izraelem nie powiodą się, podało w poniedziałek NBC News. Jak wynika z raportu, w którym przytoczono dwóch obecnych i dwóch byłych urzędników amerykańskich, nie było jasne, co Stany Zjednoczone mogłyby zaoferować Hamasowi w zamian.

Stany Zjednoczone twierdzą, że Hamas przetrzymuje pięciu Amerykanów wziętych jako zakładników podczas inwazji na Izrael 7 października, po czym Izrael wziął odwet. Władze mają nadzieję odnaleźć ciała trzech kolejnych Amerykanów zabitych tego dnia – podaje NBC.

Kiedy sekretarz stanu USA Antony Blinken został zapytany o raport po opuszczeniu Kairu, powiedział: „Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem sprowadzenia wszystkich do domu, w tym amerykańskich zakładników, jest ta propozycja – porozumienie o zawieszeniu broni, które jest obecnie przedmiotem obrad stół leży.”

Wszelkie jednostronne rozmowy będą prowadzone przez katarskich negocjatorów i nie będą angażować Izraela, powiedzieli NBC bezimienni urzędnicy, z których wszyscy zostali poinformowani o negocjacjach. Powiedzieli, że Hamas miał motywację, aby osiągnąć takie porozumienie z Waszyngtonem, ponieważ jeszcze bardziej nadwyrężyło to stosunki USA-Izrael i zwiększyło presję na izraelskiego premiera Netanjahu, którego krytykowano za to, że nie zrobił więcej, aby uwolnić zakładników.

READ  Archie Battersbee: Brytyjski chłopiec umiera po pozostawieniu na podtrzymywaniu życia pod koniec długiej bitwy prawnej między rodzicami a lekarzami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *