Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polak Kaczmarek zdobył tytuł mistrza Europy na 400 metrów w 48,98 sekundy. Jest uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Published

on

Polak Kaczmarek zdobył tytuł mistrza Europy na 400 metrów w 48,98 sekundy.  Jest uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

RZYM (AP) – amerykańska gwiazda Sydneya McLaughlina Levrone’a zgodnie z oczekiwaniami prowadzi w biegu na 400 metrów na niecałe 50 dni przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Nickisha Pryce z Jamajki i Polka Natalia Kaczmarek nie pozostają jednak daleko w tyle.

Na poniedziałkowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce Kaczmarek uzyskał czas 48,98 sekundy, co oznacza, że ​​trzeci dzień z rzędu kobieta przekroczyła barierę 49 sekund.

Pryce był liderem z wynikiem 48,89 dla Arkansas podczas sobotnich mistrzostw NCAA. Następnie w niedzielę w Nowym Jorku McLaughlin-Levrone odpowiedział wynikiem 48,75.

W Rzymie Kaczmarek na ostatnich metrach wyprzedził Irlandkę Rhasidat Adeleke, pobijając 48-letni rekord Polski Ireny Szewińskiej wynoszący 49,28 i ustanawiając najszybszy czas Europejki w tym stuleciu.

„Kiedy zaczynałem, marzyłem o rekordzie Polski, ale ten 48,98 przerósł moje oczekiwania” – powiedział Kaczmarek, który w zeszłym roku zdobył srebrny medal mistrzostw świata.

Adeleke, która pomogła Irlandii zdobyć złoto w sztafecie mieszanej 4×400 m, zdobyła srebro z czasem 49,07. Brązowy medal zdobyła Holenderka Lieke Klaver z czasem 50,08.

W biegu na 400 m mężczyzn Belg Alexander Doom również dogonił i zwyciężył z rekordowym czasem 44,15, wyprzedzając Brytyjczyka Charlesa Dobsona (44,38) i Holendra Liemarvina Bonevacię (44,88).

Niespodziankę wywołał rzut młotem, gdy Sara Fantini z Włoch, gospodarzy, pokonała trzykrotną mistrzynię olimpijską Anitę Włodarczyk i sięgnęła po złoto.

Następnie Szwajcar Timothe Mumenthaler uciszył kibiców, o włos pokonując Filippo Tortu – ostatniego złotego medalistę Włoch w biegu 4×100 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – i wygrywając bieg na 200 m w 20,28 sekundy.

„To była stracona szansa” – powiedział Tortu. „Złoto było w zasięgu ręki. Po prostu nie poszło mi najlepiej. To bardzo denerwujące i nie mogę świętować tego srebra.”

Mumenthaler wygrał z dziewiątej linii.

___

Olimpiada AP: https://apnews.com/hub/2024-paris-olympic-games

READ  Signicat poszerza swoje portfolio tożsamości cyfrowej o mojeID Poland jako pierwszego niepolskiego agregatora

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *