Connect with us

Zabawa

Film opowiada historię 79 misjonarzy z Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, którzy uciekli z Niemiec

Published

on

Film opowiada historię 79 misjonarzy z Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, którzy uciekli z Niemiec

MIASTO SŁONE JEZIORO — Na kilka dni przed wybuchem II wojny światowej Amerykanie, w większości z Utah, uciekli z nazistowskich Niemiec. Byli misjonarzami Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i służyli w tym kraju. Teraz ich historię opowiada filmowiec.

„I… akcja!”, powiedział TC Christensen, reżyser z Utah – po raz pierwszy od pandemii Covid-19. Christensen napisał i wyreżyserował nowy film: „Ucieczka z Niemiec”.

„Mam nadzieję, że to taka historia, że ​​ludzie wychodząc z kina powiedzą: «Wow, jak mogłem tego nie wiedzieć?»” – powiedział Christensen.

Zwiastun filmu przedstawia dwóch mężczyzn w biurze. Starszy pan mówi do młodego mężczyzny: „Do ciebie należy ich odnalezienie i dopilnowanie, żeby się wydostali!”

Christensen opisuje tę scenę: „Jest rok 1939. Dom misyjny znajduje się we Frankfurcie, ale misjonarze są wszędzie. To jest Misja Zachodnia (Niemcy). I oczywiście mają misjonarzy aż do Danii czy Danii, aż do Austrii”.

79 misjonarzy z Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich rozmieszczono w całych Niemczech i musieli natychmiast opuścić kraj. Miało to miejsce na kilka dni przed inwazją Niemiec na Polskę.

Wracając do zwiastuna filmu: „Jeśli mogę, proszę pana, uważam, że prezydent Heber J. Grant jest lepszym źródłem informacji niż wojsko USA”.

Christensen ponownie opisuje tę scenę: „Heber J. Grant, ówczesny Prezydent Kościoła, wysłał telegram, w którym oznajmił, że wojna rozpocznie się za trzy dni. Wyślij misjonarzy. Taki był rozkaz z centrali kościoła”.

Wracając do filmu: „Czy Prezydent Grant ma pojęcie, jak trudne to będzie?”, pyta Christensen. „Mają misjonarzy w całych Niemczech, których chcą w jakiś sposób wydostać się i wysłać do Holandii, gdzie Holandia zamknęła wówczas swoje granice, a wszyscy starsi, którzy byli tak daleko, musieli teraz znaleźć nową drogę, i to było Dania.

Tym, co zafascynowało Christensena w tej historii, był jedyny misjonarz wysłany, aby ich wszystkich odnaleźć – Starszy Norm Seibold.

„Prezydent misji, Prezydent Douglas Wood, zdecydował, że wyznaczy starszego, który będzie wysyłał misjonarzy. Zawsze jest ich dwóch, zawsze tak było. Ale zdecydował, że dostanie starszego. Jest silny, grał w piłkę nożną i jest twardym facetem. I odejdzie sam. Jako filmowiec uwielbiam to, bo to Clint Eastwood! To facet, który wychodzi i stara się wykonać całą pracę sam. I tak się stało, i wykonał świetną robotę!” – powiedział Christensen.

Christensen zabrał swój zespół produkcyjny do Budapesztu na Węgrzech, aby sfilmować te kultowe sceny na dworcu kolejowym.

Dodatki są piękną i wyjątkową częścią tego filmu. Wszyscy mężczyźni, kobiety i dzieci są potomkami misjonarzy, którzy uciekli. Zespół produkcyjny szukał ich długo i ciężko, a Christensen codziennie przedstawiał je obsadzie i ekipie.

Samo patrzenie na nią poruszyło go.

„I każdego ranka płakałem” – powiedział. „Pomyślałam, że dzisiaj nie będę płakać, będę płakać codziennie. Siedziałem tam i patrzyłem na ich twarze, a oni byli bardzo szczęśliwi, że tam byli, ponieważ ich dziadek, ciotka lub ktokolwiek inny chciał tam być i chcieli ich uhonorować, będąc częścią tego filmu. Tak wspomina się i honoruje tych pierwszych misjonarzy wiele dekad później… Pierwszego dnia kręcenia zdjęć mój partner Ron Tanner przyszedł do mnie i zapytał: „Ile cudów jest w tym filmie?”

Christensen i Tanner stworzyli film „17 cudów”, a niespodzianka pojawiła się wraz z nowym filmem.

„Więc tego wieczoru przeczytałem scenariusz i naliczyłem 21 cudów występujących w tym filmie” – powiedział. „Naprawdę musiały wydarzyć się jakieś cudowne rzeczy. I stało się, aby wszyscy bezpiecznie wyszli.”

„Escape from Germany” pojawi się w 39 kinach w Utah w czwartek.

READ  Polska chce zlikwidować organ dyscyplinarny dla sędziów

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *