Connect with us

Gospodarka

Rakieta, która w 2022 roku uderzyła w silos zbożowy w Polsce, zabijając dwie osoby, została wystrzelona przez Ukrainę | Wiadomości ze świata

Published

on

Rakieta, która w 2022 roku uderzyła w silos zbożowy w Polsce, zabijając dwie osoby, została wystrzelona przez Ukrainę |  Wiadomości ze świata

Zaraz po eksplozji Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP utrzymywało, że rakieta została wyprodukowana w Rosji, ale jego prezydent był bardziej powściągliwy w wskazywaniu palcem. Rosja zaprzeczyła, jakoby stała za atakiem w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej.

Z Reemul Balla, reporter wiadomości @Reemul_B


Czwartek 28 września 2023, 22:55, Wielka Brytania

Jak potwierdziła polska gazeta, Ukraina dokonała ataku rakietowego, w wyniku którego zginęły dwie osoby w fabryce zboża w Polsce.

Dziennik gospodarczy „Rzeczpospolita” podał, że do wybuchu doszło we wschodniej wsi Przewodów k Ukraina Przekroczenie granicy w listopadzie 2022 r. było spowodowane rakietą wystrzeloną z ukraińskiej ziemi.

W komunikacie czytamy: „Ten pocisk ma zasięg od 75 km do 90 km”. [46 to 55 miles]„W tym czasie rosyjskie pozycje znajdowały się w miejscu, z którego żadna rosyjska rakieta nie mogła dosięgnąć Przewodowa” – powołuje się na źródło.

Źródła posiadające wiedzę na temat śledztwa poinformowały gazetę, że Polska ustaliła, że ​​był to przeciwlotniczy pocisk S 300 5-W-55.


Zdjęcie:
Krater powstały w wyniku uderzenia rakiety

Ukraina zaprzecza, jakoby jeden z jej pocisków wylądował u jej sąsiada z NATO.

W tym czasie Warszawa i NATO Założono, że był to pocisk bezpański z Ukrainy, co złagodziło obawy przed eskalacją wojny.

Czytaj więcej:
Kreml publikuje wideo przedstawiające Putina z sojusznikiem
Ocaleni ujawniają okrucieństwo rosyjskich obozów dla internowanych na Ukrainie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski początkowo twierdziło, że rakieta została wyprodukowana w Rosji, ale później prezydent Polski Andrzej Duda był bardziej ostrożny, twierdząc, że nie jest jeszcze jasne, kto wystrzelił rakietę i gdzie został wyprodukowany.

RosjaMinisterstwo Obrony oświadczyło: „Nie przeprowadzono żadnych ataków na cele w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej przy użyciu rosyjskich środków zniszczenia”.

READ  Asseco Poland SA : Medical Voicebot rozpoczął działalność w TU Zdrowie

Niestety, ponieważ jest to ograniczona wersja tej historii, ta zawartość nie jest dostępna.

Otwórz pełną wersję

Nastąpiło to po tym, jak na kilka dni przed eksplozją wystrzelono w kierunku Ukrainy dużą liczbę rosyjskich rakiet, z których kilka trafiło we Lwów, zaledwie 80 km od polskiej granicy.


Zdjęcie:
Wówczas prezydent Wołodymyr Zełenski za eksplozję oskarżył Rosję

Prezydent Zełenski powiedział wówczas, że jakikolwiek atak na państwo NATO będzie „znaczną eskalacją” i wezwał do „działania”.

„Rzeczpospolita” podała, że ​​strona ukraińska nie przekazała polskim śledczym żadnych materiałów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *