Connect with us

Sport

Radny Polski rezygnuje | Wiadomości, sport, praca

Published

on


POLSKA — Anthony M. Lattanzio złożył rezygnację z funkcji radnego wiejskiego i zrezygnuje 1 czerwca.

Lattanzio, absolwent z Polski, został wybrany do rady w listopadzie 2017 roku. Miał wtedy 21 lat i był najmłodszy na tym stanowisku.

„Moim głównym celem było wniesienie na stanowisko energii i kreatywnego myślenia” – powiedział.

„Celowo nie wyznaczyłem wielu konkretnych celów z góry i po prostu powiedziałem wszystkim, że chcę zrobić coś dobrego dla moich przyjaciół i sąsiadów i pomóc uczynić mój dom najlepszym, jaki może być”.

Jego list został odczytany podczas wtorkowego posiedzenia rady. Wieś napisała w mediach społecznościowych: „Z wielkim smutkiem pan Lattanzio ogłosił swoją rezygnację z członkostwa w Polskiej Radzie Wsi ze skutkiem w środę 1 czerwca 2022 r. Dziękujemy mu za lata służby i życzymy wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach. Jego energia w Radzie będzie trudna do zastąpienia.

Kiedy Lattanzio rozpoczynał swoją kadencję, studiował na biologii i premedycynie w Youngstown State University. Następnie uczęszczał do NEOMED (Northeast Ohio Medical University), gdzie ukończył drugi z czteroletnich studiów. Tego lata rozpocznie rotację na trzecim roku, starając się przebić do medycyny podstawowej.

„Moim przyszłym celem jest podążanie śladami mojego ojca (dr Tony Lattanzio) i przejście do podstawowej opieki zdrowotnej, w szczególności medycyny rodzinnej” – powiedział. „Nie ma na świecie miejsca, w którym wolałbym mieszkać i założyć rodzinę niż w okolicy Youngstown. Duch ludzi tutaj nie ma sobie równych, a ja jestem pobłogosławiony, że urodziłem się i wychowałem tutaj. Zdecydowanie zamierzam tu zostać i mam nadzieję, że będę ćwiczyć medycynę w najbliższej przyszłości.”

Oprócz kariery medycznej Lattanzio zajmuje się także życiem rodzinnym. Jest zaręczony z Rachel Emerson i planują wziąć ślub 25 czerwca w polskim kościele prezbiteriańskim.

„Naprawdę nie możemy się doczekać tego wielkiego dnia” – powiedział.

READ  Podatek drogowy hrabstwa Mahoning z wyprzedzeniem | Wiadomości, sport, praca

Powiedział, że jego plan pozostania w okolicy był dużą częścią jego życia.

„Duch ludzi tutaj nie ma sobie równych, a ja jestem niezmiernie błogosławiony, że się tu urodziłem i wychowałem. Zdecydowanie zamierzam tu zostać i mam nadzieję, że będę ćwiczyć medycynę w najbliższej przyszłości.”

Mówiąc o swoich ostatnich 4 i pół roku, powiedział: „Jestem bardzo zaszczycony, że miałem okazję być małą częścią historii Polski i na zawsze będę wspominał to doświadczenie”.

NASTĘPNY KROK

Jeśli chodzi o kolejny krok rady, przewodniczący Rady Mike Thompson powiedział, że list Lattanzio może zostać odwołany przed datą wejścia w życie, więc żadne działania mające na celu obsadzenie miejsca nie zostaną podjęte przed tą datą.

„W tym momencie prawnik wioski powiadomi Radę Wyborczą hrabstwa Mahoning, że jest wakat” – powiedział Thompson.

„Pozostali członkowie rady wiejskiej mogą wybrać nowego członka zwykłą większością głosów, o ile rada działa w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie. Głosowanie miałoby się odbyć na publicznym spotkaniu” – wyjaśnił. „Jeżeli rezygnacja Anthony’ego wejdzie w życie zgodnie z zamierzeniami, prawdopodobnie odbędzie się to na zwykłym posiedzeniu Rady Wiejskiej we wtorek 21 czerwca. Gdy w przeszłości pojawiły się wakaty, rada wyznaczyła termin, w którym każdy zainteresowany wieśniak może zgłosić swoje nazwisko w wyborach. Każdy, kto podałby swoje nazwisko, miałby możliwość skomentowania, a następnie rada głosowałaby”.

Thompson dodał, że członkowie rady nie powinni mieć kogoś na to stanowisko, ponieważ proces obsadzania wakatu jest „przejrzystym, publicznym procesem otwartym dla każdego mieszkańca wsi zainteresowanego służbą publiczną”.

Mówiąc o latach swojej służby w Lattanzio, Thompson powiedział: „Energia, entuzjazm i pomysły, które Anthony wniósł do swojej służby w radzie, wywarły niesamowity wpływ na wioskę. Jest mądry, rozważny i fajnie się z nim pracuje. Będziemy za nim bardzo tęsknić i życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.”

READ  Louisville Baseball spada do Michigan w turnieju NCAA

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *