Juventus zaczyna życie bez Cristiano Ronaldo w szoku, który poniósł stratę | Hat-trick Roberta Lewandowskiego | Wiadomości piłkarskie

Słaby Juventus rozpoczął życie bez Cristiano Ronaldo od szokującej porażki u siebie 1:0 z awansem Empoli w Serie A w sobotę.

Juve, które w tym tygodniu zawarło umowę z Manchesterem United, aby sprzedać Ronaldo klubowi Premier League, od początku nie wyglądało na wyobraźnię pod nieobecność portugalskiego napastnika.

Poza kilkoma zaciętymi strzałami na bramkę Federico Chiesy z dystansu, gospodarze nie zagrozili bramce w pierwszej połowie, kiedy Empoli niespodziewanie objęło prowadzenie w 21. minucie, kiedy kapitan Leonardo Mancuso zgarnął piłkę z dalekiego słupka.

Po przerwie trener Juventusu Massimiliano Allegri przedstawił z ławki Alvaro Moratę, Dejana Kulusevskiego i nowego nabywcę Manuela Locatelli, ale mimo całej siły ognia na boisku, wykonali kilka znaczących otwarć.

Empoli stosunkowo wygodnie świętowało swoje pierwsze zwycięstwo we włoskiej ekstraklasie i opuściło Juve z jednym punktem w pierwszych dwóch meczach sezonu.

Obraz:
Ciro Immobile był w świetnej formie dla Lazio

Ciro Immobiles inspirowany hat-trickiem Lacjum do skoku 6-1 przyprawiać, dodawać pikanterii jak klub z Rzymu odniósł dwa z dwóch zwycięstw w sobotę na początku nowego sezonu Serie A.

Goście objęli prowadzenie w czwartej minucie, z Daniele Verde na tylnym słupku, który dobił do domu, ale zajęło to mniej niż minutę, gdy Immobile wyrównało.

Włoski napastnik następnie strzelił błyskotliwym strzałem w siatkę w ciągu 15 minut, aby dać swojej drużynie przewagę, zanim chybił rzut karny tuż przed przerwą. Jednak Immobile strzelił hat-tricka niemal natychmiast, kiedy strzelił 3-1 w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Nowicjusz Lazios Felipe Anderson biegł bezbłędnie i był w stanie przedłużyć czwartą minutę w drugiej tercji, zanim zadanie Spezii stało się jeszcze trudniejsze po zwolnieniu Kelvina Amiana w 54. minucie.

Elseid Hysaj i Luis Alberto zakończyli porażkę, gdy podopieczni Maurizio Sarriego wspięli się na szczyt tabeli, wyprzedzając Inter Mediolan różnicą bramek.

READ  USA ostrzegają Polskę o odnowieniu licencji na własny kanał informacyjny Discovery

W drugim wczesnym meczu w sobotę najlepsi strzelcy w Serie A byli w zeszłym sezonie Atalanta stał się rozczarowującym wzorem 0-0 od Bolonia w Bergamo.

Bundesliga: Lewandowski błyszczy na trasie Bayernu

Robert Lewandowski strzelił hat-tricka w wygranym meczu z Hertha
Obraz:

Bayern MonachiumRobert Lewandowski kontynuował swoją dowodzącą formę ze świetnym hat-trickiem mimochodem Hertha Berlin z wygraną 5:0 na Allianz Arena w sobotę.

Polski napastnik strzelił co najmniej raz w każdym z ostatnich 16 meczów w barwach Bayernu, pokonując rekord Gerda Müllera w 15 kolejnych meczach w latach 1969-1970.

Zwycięstwo pozostawiło Bayernowi siedem punktów z trzech meczów za Bayerem Leverkusen na drugim miejscu w Bundeslidze. Hertha są na dole tabeli po przegranej wszystkich dotychczasowych grach.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Robert Lewandowski strzelił hat-tricka, gdy Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 5:0 w Bundeslidze

Thomas Müller strzelił po sześciu minutach dla mistrzów Niemiec i zakończył energiczny ruch drużynowy, zanim Lewandowski podwoił prowadzenie pół godziny później po dośrodkowaniu Serge’a Gnabry’ego.

Hertha zrobiła, co w jej mocy, aby popchnąć Bayern dalej, ale miała problemy z wypracowaniem wyraźnych szans, ponieważ obrońcy gospodarzy w pełni wykorzystali pozostałą przestrzeń.

Bayern kontynuował atak w drugiej połowie. Zmiennik Jamal Musiała tuż po przerwie zdobył trzecią bramkę, a Lewandowski dorzucił dwie kolejne do hat-tricka. Jego drugi gol był możliwy dzięki genialnej grze skrzydłowej Leroya Sane’a.

W międzyczasie, Bayer Leverkusen miał dużą pomoc w wygraniu 4-1 w Augsburg na szczyt Bundesligi w sobotę, a pechowi gospodarze dali im dwa gole samobójcze w pierwszych 14 minutach.

Lewandowski wita swój trzeci strajk
Obraz:

Augsburg odpadł w czwartej minucie, kiedy lewy obrońca Jago wepchnął piłkę do własnej bramki, a dwie minuty później, gdy Florian Niederlechner odbił strzał do własnego bramkarza.

READ  Elżbieta Petrella 1928-2023 | Wiadomości, sport, praca

Niederlechner wycofał się ponownie w 31. minucie, złapał piłkę po błędzie defensywy i wepchnął do siatki, ale Leverkusen strzelił jeszcze dwa gole w drugiej połowie, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Leverkusen prowadzi w lidze z siedmioma punktami po pierwszych trzech meczach, wyprzedzając Bayern Monachium różnicą bramek.

La Liga: Naprawdę świetnie; Łoś frustruje Sewillę

Dani Carvajal gratuluje po tym, jak dał Realowi Madryt prowadzenie w Realu Betis
Obraz:

Gol Daniego Carvajala w drugiej połowie zapewnił drugie zwycięstwo w sezonie dla Real Madryt który wspiął się na szczyt, wygrywając 1:0 z La Liga Prawdziwa Betis.

Krótko po tym, jak Karim Benzema nie zdobył bramki, francuski napastnik ustanowił zwycięską bramkę w 61. minucie po dośrodkowaniu, które Carvajal umiejętnie strzelił z woleja do domu.

Eden Hazard prawie dorzucił drugie miejsce, ale bramkarz Betis, Rui Silva, sparował dobrą interwencję.

Sewilla musiał zadowolić się jednym punktem, ponieważ odbył się remis 1-1 Łoś w La Liga i tym samym kończy 100-procentowy początek sezonu.

Elche, który zapobiegł spadkowi w ostatnim dniu meczu ubiegłego sezonu, objął prowadzenie w 11. minucie dzięki środkowemu obrońcy Enzo Roco po celnym podaniu Fidela Chavesa.

Sewilla wyrównała w 40. minucie strzałem głową najlepszego strzelca ostatniego sezonu Youssef En-Nesyri i pod koniec meczu poszła po zwycięstwo.

Nowy napastnik Rafa Mir miał dwie dobre szanse na zwycięstwo, strzelając pierwszego gola z pola karnego przed przekroczeniem poprzeczki z ostatnią szansą meczu w doliczonym czasie.

Sevilla ma siedem punktów w pierwszych trzech meczach po pokonaniu Rayo Vallecano 3:0 i Getafe 1:0, podczas gdy Elche ma dwa.

Prawdziwa firma pokonał Levante 1-0 u siebie Inne barrenetxea do sześciu punktów na krótko przed przerwą, kończąc niepokonany start gości w sezonie.

Ligue 1: Nice Crush Bordeaux zajął drugie miejsce

Miły młotkiem bordeaux 4:0, aby kontynuować swój dobry start w sobotę w sezonie Ligue 1, tydzień po tym, jak publiczność nadszarpnęła ich poprzedni występ.

READ  Anthony Mazza z Mountain Valley podąża śladami ojca w Lobster Bowl

Nice usiadł z wczesnym golem Justina Kluiverta, podwójnym golem Amine Gouiri i późnym golem w meczu za zamkniętymi drzwiami, wciąż badanym przez Khephrena Thurama.

Wynik podniósł ich na drugie miejsce z siedmioma punktami z trzech ukończonych meczów, dwa za Paris Saint-Germain, który w niedzielę pojedzie do Reims.

Holenderski skrzydłowy Kluivert otworzył bramkę w siódmej minucie, kiedy wpadł z woleja po dośrodkowaniu Hichama Boudaouiego i zapewnił podopiecznym Christophe’a Galtiera doskonały start.

Pomógł również przy drugim golu, grając przez Gouiriego, aby w 33. minucie wykończyć napastnika lewą nogą.

Kluivert następnie kuśtykał, ale Galtier powiedział, że został zabrany tylko jako środek ostrożności po tym, jak doświadczył bólu w pachwinie.

Gouiri strzelił 3-0 na trzy minuty przed przerwą, kiedy wykorzystał rzut karny po tym, jak został obalony przez środkowego obrońcę Laurenta Kościelnego.

Thuram, drugi syn byłego reprezentanta Francji Lilian i brat francuskiego napastnika Marcusa, dołożył kolejnego z pola karnego pięć minut przed czasem, wkrótce po zmianie.

Bordeaux, które w tym sezonie nie wygrało meczu, zajmuje 17. miejsce z dwoma punktami z czterech meczów.

Marsylia są piąte po pokonaniu Cengiz Under po raz trzeci w tym sezonie w wygranym u siebie 3:1 St. Etienne.

Turecki napastnik Under, który w zeszłym sezonie pochodził z AS Roma, uzupełnił gole Matteo Guendouziego i Gersona strzałem na bramkę, który przyniósł gospodarzom siedem punktów w trzech meczach.