Connect with us

technologia

Przychody w sklepie Google Play App Store osiągnęły 11,2 miliarda dolarów w 2019 r., powiedział pozew

Published

on

Logo Google Play zostanie wyświetlone na Tokyo Game Show 2019 w Chiba, na wschód od Tokio w Japonii, 12 września 2019 r. REUTERS / Issei Kato / Zdjęcie pliku

OAKLAND, Kalifornia, 28 sierpnia (Reuters) – Alphabet Inc’s (GoogL.O) Google wygenerował 11,2 miliarda dolarów przychodów ze swojego sklepu z aplikacjami mobilnymi w 2019 roku.

Prokuratorzy generalni stanu Utah i 36 innych stanów lub okręgów USA, pozywając Google za domniemane naruszenia prawa antymonopolowego w App Store, powiedzieli również w nowym, nieedytowanym zgłoszeniu, że firma osiągnęła w 2019 roku zysk brutto w wysokości 8,5 miliarda dolarów i odnotowała dochód operacyjny w wysokości 7 miliardów dolarów dla marży operacyjnej ponad 62%.

Liczby obejmują sprzedaż aplikacji, zakupy w aplikacji i reklamy w sklepie z aplikacjami. Google powiedział Reuterowi, że dane „są wykorzystywane do fałszywego przedstawiania naszej firmy w bezpodstawnym procesie sądowym”.

Firma i jej oskarżyciele poinformowali w osobnym wniosku w sobotę, że pod koniec 2022 r. możliwy był proces sądowy dotyczący tego, czy Google nadużywa swojego rzekomego monopolu na sprzedaż aplikacji na urządzenia z Androidem.

W swoich kwartalnych raportach Google grupuje przychody z aplikacji Play z innymi usługami i traktuje przychody reklamowe sklepu jako część innej szerszej kategorii.

Prokuratorzy generalni, a także twórca aplikacji mobilnych Epic Games i inni, którzy osobno pozywają Google, twierdzili, że osiągają ogromne zyski za pośrednictwem Sklepu Play, pobierając 30% opłaty za każdy towar cyfrowy sprzedawany w aplikacji. Powodowie twierdzą, że cięcia Google są arbitralnie wysokie, co wysysa zyski twórców aplikacji.

Google twierdzi, że istnieją alternatywy dla sklepów i systemów płatności Google, chociaż krytycy twierdzą, że te trasy są niepraktyczne i czasami są blokowane.

Powodowie twierdzą, że poprzez umowy antykonkurencyjne Google faworyzuje dużych programistów, takich jak Riot Games, producent League of Legends, i nakłada na nich ograniczenia, aby uniemożliwić im opuszczenie Sklepu Play.

READ  Vergecast: Cristiano Amon, prezes Qualcomm, mówi o Snapdragonie 888, przyszłości 5G i chipie Apple M1

Oświadczenie z Epic Games, które zostało rozpieczętowane na początku tego miesiąca, stwierdza, że ​​wewnętrzne dokumenty wskazują, że Google obawia się, że jeśli uda się obejść Sklep Play, straci 1,1 miliarda dolarów rocznie z zysków ze sklepu z aplikacjami. Kontynuuj czytanie

Raport Paresha Dave’a; Montaż przez Margueritę Choy i Andreę Ricci

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *