Connect with us

technologia

Google wycofuje aplikację YouTube Go na Androida – Best Life

Published

on

Google wycofuje aplikację YouTube Go na Androida – Best Life

Jeśli ty posiadać androidaPrawie nie jesteś tam sam, prawie 2,5 miliarda ludzi korzystać z urządzeń z systemem Android na całym świecie. System operacyjny (OS) dla tych urządzeń był posiadane i obsługiwane przez Google od 2005 roku, kiedy to przejęła startup stojący za Androidem i przepisała system operacyjny od podstaw. Ale od tego czasu gigant technologiczny nie przestał wprowadzać zmian w Androidzie. Tylko w ubiegłym roku Google zaktualizował swoją politykę płatności zaostrzyć wymagania dotyczące usługi rozliczeniowej dla twórców aplikacji i już ogłosił plany, aby to zrobić Zmień protokoły prywatności dla urządzeń z systemem Android. Teraz użytkownicy Androida są na skraju utraty usługi z powodu kolejnej zmiany od giganta technologicznego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego będziesz tracić w nadchodzących miesiącach, jeśli masz Androida.

CZYTAJ DALEJ: Google właśnie wydał kolejne pilne ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników Androida.

Shutterstock

Mnóstwo zmian wprowadzonych przez Google nie obeszło się bez kosztów dla użytkowników Androida. Dzięki niedawnej aktualizacji zasad płatności wiele firm ograniczyło i usunęło niektóre funkcje swoich aplikacji na Androida, prawdopodobnie zachowując pełne przychody. 1 kwietnia Amazon przestał pozwalać Użytkownicy Audible mogą kupować tytuły audiobooków za pomocą karty kredytowej lub debetowej w swojej aplikacji na Androida, podał The Verge. Wkrótce potem, 4 kwietnia, Barnes & Noble poinformował kupujących, że nie będą mogli kupować cyfrowych książek ani innych treści za pośrednictwem aplikacji Nook na Androida. A potem, ostatnio, Hulu opcja usunięta aby użytkownicy mogli utworzyć nowe konto lub uruchomić nową bezpłatną wersję próbną aplikacji na Androida i Android TV.

Osoba trzymająca smartfon z systemem Android
Shutterstock

W kolejnej zmianie właśnie potwierdzono, że Google będzie wycofywać jedną ze swoich aplikacji na Androida w 2022 roku. Gigant technologiczny to pozbyć się YouTube Go, zgodnie z zapowiedzią YouTube z 2 maja w Pomocy Google. Aplikacja zostanie zamknięta w sierpniu, chociaż dokładna data całkowitego wycofania dostępu nie jest jeszcze znana. Ale jak donosi również blog z wiadomościami technologicznymi Ghacks, użytkownicy Androida już go mają wcześniej nie pobrane aplikacji YouTube Go, nie jest już dostępna w sklepie Google Play.

Aby uzyskać więcej wiadomości technologicznych bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej, Zapisz się do naszego codziennego biuletynu.

Shutterstock

YouTube Go został po raz pierwszy wprowadzony w sklepie Google Play w 2016 r. i został zaprojektowany jako sposób na dostęp użytkowników Androida do platformy wideo, nawet jeśli „w miejscach, w których łączność, ceny danych i urządzenia z niższej półki uniemożliwiały nam uzyskanie najlepszych wrażeń. „aby oferować aplikację YouTube”.

Jednak jako lekka wersja głównej aplikacji YouTube miała ograniczone funkcje, w szczególności nie pozwalając użytkownikom Androida „publikować komentarzy, tworzyć treści i używać ciemnych motywów”. To także ma nie został zaktualizowany od października 2021 według 9to5Google. Mimo to YouTube Go ma obecnie ponad 500 milionów instalacji – więc ci użytkownicy mogą być przerażeni niedawnym ogłoszeniem.

YouTube TV
Shutterstock

Użytkownicy Androida nie muszą całkowicie rezygnować z YouTube po oficjalnym wygaśnięciu YouTube Go. Zamiast tego Google radzi przełączyć się na inne źródło. „Aby uzyskać dostęp do YouTube, zalecamy użytkownikom YouTube Go zainstalowanie głównej aplikacji YouTube lub odwiedzenie youtube.com w swoich przeglądarkach” — powiedziała firma.

Zgodnie z zapowiedzią, YouTube pracuje nad ulepszeniem swojej głównej aplikacji na Androida, aby rozwiązać niektóre problemy, które pierwotnie miała rozwiązać aplikacja YouTube Go, takie jak lepsza wydajność w niektórych środowiskach i lepsze ogólne wrażenia użytkownika.

„W szczególności poprawiliśmy wydajność urządzeń klasy podstawowej lub tych, które oglądają YouTube w wolniejszych sieciach” – powiedział YouTube w ogłoszeniu. „Opracowujemy również dodatkowe opcje kontroli użytkowników, które pomogą zmniejszyć zużycie danych mobilnych dla widzów z ograniczoną ilością danych – więc bądź na bieżąco, aby otrzymywać więcej aktualizacji”.

CZYTAJ DALEJ: Na dzień dzisiejszy, jeśli masz urządzenie z Androidem, nie możesz już tego robić.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *