Connect with us

technologia

Nowe kontrolery PSVR sugerują, że zestaw słuchawkowy PS5 nie wymaga zewnętrznych czujników

Published

on

Oficjalnie miesiąc później Zapowiedź nowej generacji sprzętu PlayStation VR W przypadku PS5 firma Sony ogłosiła dzisiaj dodatkowe informacje na temat nowych kontrolerów ręcznych opracowywanych dla nadchodzącego urządzenia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowe kontrolery zawierają niektóre z unikalnych funkcji standardowych kontrolerów DualSense PS5. Obejmuje to wyzwalacze adaptacyjne, które mogą wywierać zmienne napięcie w zależności od sytuacji w grze. jak pokazano w grach na PS5 Pokój zabaw Astros. Nowe kontrolery PSVR mają również dotykowe sprzężenie zwrotne, które zostało „zoptymalizowane pod kątem rozmiaru”. Wydaje się, że ta technologia jest w stanie wykroczyć poza ogólne dudnienie poprzednich kontrolerów, aby „sprawić, że każde wrażenie w świecie gry będzie bardziej wpływowe, uporządkowane i zniuansowane”, jak to ujął Sony.

Nowy kontroler PSVR odzwierciedla również funkcje dostępne w innych kontrolerach rzeczywistości wirtualnej, takich jak ten Oculus Touch, łącznie z kształtem „kuli” utworzonym przez ręcznie okrążający pierścień śledzący. Nowy kontroler posiada funkcję „rozpoznawania palca” dla kciuka, wskazującego i środkowego palca, gdy spoczywają na odpowiednich częściach kontrolera bez konieczności naciskania przycisku. Do „przycisku uchwytu” na wewnętrznej krawędzi każdego kontrolera ręcznego można również dostać się środkowym palcem, aby podnosić przedmioty w grze. Sony obiecuje również, że kontroler jest „wyważony i wygodny” w testach z „różnymi rozmiarami dłoni”.

Każdy kontroler ma również analogowy drążek i dwa pełnowymiarowe przyciski, znaczące ulepszenie Starzejące się różdżki PlayStation Move. Te kontrolery ruchu zostały pierwotnie zaprojektowane do użytku z kamerą PlayStation Move i płaskoekranowych gier PS3 w 2010 roku i były nieco niezręczne, gdy zostały udostępnione usłudze śledzenia wielu oryginalnych gier PlayStation VR.

Sony potwierdziło również dzisiaj, że nowe kontrolery będą „śledzone przez gogle VR”, co sugeruje, że użytkownicy nie będą ich potrzebować Kamera PS5 HD lub inny zewnętrzny czujnik do śledzenia dłoni w przestrzeni 3D. Nie jest jeszcze jasne, czy sam zestaw słuchawkowy wykorzystuje zewnętrzną kamerę do śledzenia, ale obecne samodzielne zestawy słuchawkowe to robią jak linia Oculus Quest wykazali, że możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości śledzenia głowy w niedrogich zestawach słuchawkowych, które wykorzystują tylko wewnętrzne czujniki.

Podczas gdy kontroler DualShock PS4 był używany do ograniczonego śledzenia pozycji (i dostępu do drążka analogowego / przycisku) w wielu grach PSVRWydaje się, że nowe kontrolery są w stanie całkowicie zastąpić tę obudowę w PS5. Los PSVR istnieje Pistoletowy regulator celowania jest niejasny nawet w nowym sprzęcie.

Wielomilionowa sprzedaż PlayStation VR przyniosła względny sukces w niszowym świecie wirtualnej rzeczywistości gier. Podsumowuje to jednak ograniczona szybkość przyłączania sprzętu (w porównaniu z całym wszechświatem właścicieli PS4) gdzieś w zakresie nieudanych dodatków, takich jak Sega CD i 32X.

READ  Funkcje iOS 14.3: Fitness +, obsługa AirPods Pro Max i inne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *