Connect with us

Świat

Oszałamiająca szkocka wyspa zostanie sprzedana na aukcji, a oferty zaczną się od 111 000 USD

Published

on

(CNN) – Ponieważ ludzie spędzają więcej czasu w pomieszczeniach niż kiedykolwiek wcześniej z powodu ograniczeń związanych z blokowaniem, wielu z nich ponownie oceniło swoje wybory życiowe szukanie ruchu do bardziej przestronnych pomieszczeń.

A mieszkańcy miast, którzy chcą uciec na wieś, mogą mieć szczęście.

Dom aukcyjny sprzedaje całą surową szkocką wyspę za cenę otwarcia wynoszącą 80 000 funtów (111 700 dolarów), czyli kwotę, której nie kupiłoby nawet małe mieszkanie w Londynie.

Deer Island w szkodzkie wzgórza, ma 11 akrów ziemi i jest „położony” w „zapierającej dech w piersiach i spokojnej” dziurze na „dramatycznym” zachodnim wybrzeżu Szkocji, jak podali aukcjonerzy Future Property na liście sprzedaży.

Bezludna wyspa w Loch Moidart jest miejscem, z którego można się cieszyć „bez ryzyka wtargnięcia” ze względu na jej odległe położenie, powiedział Future Property.

Jest sprzedawany po tym, jak przez 500 lat należał do tej samej rodziny, powiedział w czwartek CNN zarządca nieruchomości Stephen McCluskey.

Przyszły właściciel będzie odległym sąsiadem rodziny brytyjskiego biznesmena Richarda Bransona, którego siostra Vanessa Branson jest właścicielem Eilean Shona – wyspy położonej najbliżej Deer Island – powiedział McCluskey.

„Używają tego jako firmy – – Eilean Shona jest większa, znacznie większa, ale mają schroniska i schronienie, w którym przebywa wiele celebrytów ”- dodał McCluskey.

Do bliższych sąsiadów należą wiewiórki, foki i sporadycznie delfiny.

W pobliżu znajduje się również imponujący zamek Tioram, który został zbudowany w XIII wieku i obecnie jest w ruinie.

Deer Island znajduje się w pobliżu przedstawionego na zdjęciu zamku Tioram z XIII wieku.

Przyszłe aukcje nieruchomości

„W tej chwili to naprawdę skały i drzewa – nic na nich nie ma – i to nigdy nic [built] na nim lub w jakiejkolwiek aplikacji, na której można cokolwiek mieć na sobie – powiedział McCluskey o Deer Island.

READ  Szef najemników Wagnera ujawnia ofensywę rekrutacyjną z powodu Bakhmuta | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

„W ogóle nic nie ma. Od 500 lat jest zupełnie niezamieszkane”.

Aukcja internetowa odbędzie się 26 marca, ale McCluskey już zgłosił zainteresowanie, w tym ze strony kogoś, kto chce gdzieś zaparkować swój jacht i kogoś, kto chce go wykorzystać jako bazę do spływów kajakowych – powiedział.

Kupujący musi uzyskać odpowiednie pozwolenia na budowę, aby coś zbudować na wyspie – dodał McCluskey.

Spodziewa się, że ziemia zostanie sprzedana za 150 000 do 200 000 funtów (209 000 do 279,00 dolarów).

„Z czymś takim zyskujesz wszelkiego rodzaju kupujących – pozyskujesz zagranicznych inwestorów, bogatych właścicieli ziemskich i romantyków, którzy zakochują się w pomyśle posiadania szkockiej wyspy” – powiedział.

Brokerzy i eksperci w branży turystycznej powiedział CNN w zeszłym roku Od początku pandemii rośnie liczba potencjalnych nabywców i najemców, którzy chcieli uciec na ekskluzywną wyspę.
Uwzględniono wyspy, które trafiły do ​​sprzedaży w zeszłym roku Mała poszarpana wyspa na Bahamach Hotel posiada 730 akrów pofałdowanych, zalesionych wzgórz i dziewiczych białych plaż, które są wyceniane na minimalną cenę 19,5 miliona dolarów.

W lipcu nieznany z nazwy europejski kupiec przejął 6-akrową wyspę na południowy zachód od Irlandii kontynentalnej za 6 milionów dolarów. Wyspa Horse Island z widokiem na Atlantyk została sprzedana po negocjacjach głównie za pośrednictwem WhatsApp.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *