Connect with us

Gospodarka

PZU odnotowuje wzrost zgonów w Polsce

Published

on

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) obserwuje wzrost świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego od około trzech do czterech tygodni i szacuje, że potencjalny wpływ na wynik Grupy PZU w tym zakresie w 2020 roku wyniesie od 50 do 150 mln zł Będzie kłamać.

Do końca III kwartału nie zaobserwowano istotnego negatywnego wpływu pandemii COVID na wyniki ubezpieczeń na życie. PZU od około 3-4 tygodni obserwuje wzrost świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego.

PZU odnotowuje wzrost zgonów w Polsce

„Nasze wstępne szacunki obserwowanej dynamiki użyteczności, zakładać możliwy wpływ na wynik Grupy PZU w 2020 roku w przedziale od 50 do 150 mln zł“- czytamy w prezentacji.

Jak już wspomniano, podany zakres wynika z: bardzo krótkiego okresu obserwacji zjawiska zwiększonej śmiertelności, Dynamika zmian w obserwowanym przebiegu pandemii, analiza śmiertelności populacji vs. Portfel PZU, analizy wg grup wiekowych i wysokości wypłaconych świadczeń.

„O docelowym poziomie wyniku w 2020 roku decydują następujące czynniki: dalszy przebieg pandemii (+/-), świadczenia w związku ze zgonami (-), świadczenia w szpitalu (-), efekt blokady (+), rozwiązanie niektórych rezerw matematycznych ( +) ”- czytamy też.

Grupa Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zanotowała w III kwartale 2020 roku skonsolidowany zysk netto w wysokości 890 mln zł przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec zysku w wysokości 879 mln zł w roku poprzednim.

READ  Allegro pod presją. Już -30% od szczytu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *