Connect with us

Świat

Putin wskrzesza nagrodę „matki bohaterki” z czasów stalinowskich dla kobiet z dziesięciorgiem dzieci

Published

on

Putin wskrzesza nagrodę „matki bohaterki” z czasów stalinowskich dla kobiet z dziesięciorgiem dzieci

Pierwotnie honor Józefa Stalina został ustanowiony po II wojnie światowej, kiedy ludność radziecka spadła o dziesiątki milionów.

Nagroda zakończyła się rozpadem Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Po przywróceniu, rosyjskie matki otrzymają wypłatę 1 miliona rubli (16 500 dolarów) po ukończeniu przez ich dziesiąte dziecko pierwszego roku życia, jeśli wszystkie przeżyją.

Według ostatnich statystyk Rosstatu opublikowanych tego lata, populacja Rosji skurczyła się średnio o 86 000 osób miesięcznie od stycznia do maja, co jest rekordowym wynikiem.

Ponadto Rosja ponosi ciężkie straty wojsk na Ukrainie, ale prawdziwa liczba ofiar nie została ujawniona.

Szacuje się, że obecnie Rosję opuściło 75 300 migrantów. Niektórzy obywatele uciekają z kraju w obliczu wojny na Ukrainie i wewnętrznych rozpraw politycznych. Wyszukaj dane, numery imigracyjne i informacje o lotach Pokazać.

Na przykład Google wyszukuje hasło „Jak wyjechać z Rosji?” w języku rosyjskim osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat w kraju w ciągu tygodnia od inwazji na Ukrainę 24 lutego.

Zainteresowanie Rosji „emigracją” w Google również wzrosło czterokrotnie od połowy lutego do początku marca. Liczba wyszukiwań hasła „wiza podróżna” prawie się podwoiła, a rosyjskiego odpowiednika „azylu politycznego” wzrosła ponad pięciokrotnie.

W ciągu 30 dni w marcu Australia, Turcja i Izrael były jednymi z najpopularniejszych celów wyszukiwania, obok prorosyjskiej Serbii i Armenii oraz Gruzji, które rosyjskie wojska zaatakowały w 2008 roku.

Aby złagodzić kryzys ludnościowy w kraju, Kreml skoncentrował się również na promowaniu tradycyjnych wartości.

Putin od dawna jest zwolennikiem zwiększania wskaźnika urodzeń w Rosji poprzez wdrażanie polityki zachęcającej rodziny wielodzietne poprzez dotacje rządowe.

W swoich publicznych wystąpieniach prezydent Rosji wielokrotnie wspomina o znaczeniu rodziny i tradycyjnych wartości.

„Naszym historycznym obowiązkiem jest nie tylko wydostanie się z pułapki demograficznej, ale także zapewnienie zrównoważonego naturalnego wzrostu populacji do połowy następnej dekady” – powiedział Putin podczas swojego dorocznego przemówienia w 2020 roku.

READ  Rząd chce podjąć kroki prawne, aby zapobiec wykryciu Johnson WhatsApp w dochodzeniach w sprawie Covid-19

Chociaż pomoc finansowa jest oferowana kobietom wielodzietnym, państwo rosyjskie nadal nie ma prawa chroniącego ofiary przemocy domowej, a Rosyjski Kościół Prawosławny opowiada się za tym, aby takie przepisy były sprzeczne z tradycyjnymi rosyjskimi wartościami, a prywatne sprawy rodzinne muszą pozostać prywatne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *