Connect with us

technologia

Wyjaśnienie sklepu, kosmetyków i monetyzacji przepustki sezonowej w Diablo 4

Published

on

W nowym blog dla programistówBlizzard dołożył wszelkich starań, aby odtworzyć coś, co miał już powiedział: diablo 4Monetyzacja nie obejmuje możliwości kupowania mocy ani dodatków do rozgrywki.

W niezwykle ostrożnym i jednoznacznym języku Kegana Clarka, dyrektora ds. produktu, blog wyjaśnia, w jaki sposób Diablo 4 zarabiać (poza sprzedażą przyszłych pakietów rozszerzeń). Sklep w grze sprzedaje tylko jedną rzecz: kosmetyczne ulepszenia dla twojej postaci.

Pojawi się również przepustka sezonowa w stylu karnetu bojowego, która będzie aktualizowana wraz z sezonami w grze. Przepustki sezonowe mają poziom bezpłatny i poziom płatny, ale ponownie, poziom płatny zapewnia tylko przedmioty kosmetyczne lub walutę premium, które można wykorzystać do zakupu większej liczby przedmiotów kosmetycznych w sklepie. Sprzedawanie wszystkiego, co wpływa na rozgrywkę, jest wyraźnie i wielokrotnie wykluczane przez Clarka.

Ta celowa wiadomość jest z pewnością wynikiem kontrowersje, które ogarnęły Nieśmiertelny Diablo. Gra mobilna, opracowana we współpracy z NetEase i wydana na początku tego roku, jest dobrze wykonana, ale wywołała konsternację wyzyskujące i zwodnicze głębie jego monetyzacji, co skutecznie obniża częstotliwość wypadania najpotężniejszych przedmiotów w grze i sprawia, że ​​koszt maksymalizacji postaci jest zaporowy. Blizzard wyraźnie stara się tego uniknąć diablo 4 smołować tym samym pędzlem.

Ale o ile język tego bloga jest prawdopodobnie odpowiedzią na to Nieśmiertelny DiabloOdbiór , jest mało prawdopodobne, aby to samo dotyczyło projektu monetyzacji gry. Podobna kontrowersja dotycząca domu aukcyjnego na prawdziwe pieniądze jest zawarta w: Diablo 3 W momencie premiery Blizzard oświadczył, że jego gracze nie zaakceptują monetyzacji gry Diablo z cennymi przedmiotami w głównym wydaniu premium. Nieśmiertelny Diablo to wyjątek, zaprojektowany z myślą o różnych rynkach: platformach mobilnych i krajach azjatyckich, gdzie oczekiwania graczy są inne. Blizzardowi nie przyszło na myśl, że ujdzie mu to na sucho w wersji na komputery i konsole za 60 USD przeznaczonej dla zagorzałych fanów.

READ  Volvo i Daimler stawiają na boom na samochody ciężarowe napędzane wodorem w tej dekadzie

Przykładowy rodzaj kosmetycznych zestawów zbroi dostępnych w sprzedaży diablo 4sklep
Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Niemniej jednak, diablo 4Sklep i przepustka sezonowa to znaczące zmiany w głównym Diablo, a społeczność prawdopodobnie zwróci uwagę na każdy szczegół ich operacji, który brzmi.

Być może najbardziej zaskakujący jest bezpłatny poziom przepustki sezonowej będzie zapewniają ulepszenia rozgrywki. Są one definiowane jako „rzeczy, które usprawniają drogę do awansowania nowej postaci sezonowej” – na przykład wzmocnienie, które przyspiesza tempo zdobywania PD.

„Chcemy jasno powiedzieć, że gracze nie mogą szybciej odblokować wzmocnień sezonowych poprzez zakupy – nie ma możliwości odblokowania większej liczby lub szybszej wzmocnienia, wydając pieniądze” – powiedział Clark. Warto walić do domu, ponieważ będzie można przyspieszyć postępy w przepustce sezonowej, kupując kolejny poziom w tradycyjny sposób. Ale ulepszenia rozgrywki będą powiązane z poziomem postaci, więc nie ma możliwości ich skrócenia. A ponieważ są przyznawane tylko z darmowych poziomów, są przyznawane w równym stopniu wszystkim graczom.

Wszystkie pozostałe nagrody przepustki sezonowej, darmowe lub płatne, są kosmetyczne. Niektóre będą dostępne wyłącznie w tym sezonie i będą odzwierciedlać jego motyw przewodni. Będzie można przyspieszyć swoje postępy w ramach przepustki sezonowej, koncentrując się na postępach sezonowych, serii celów związanych z osiągnięciami, z którymi będziecie dobrze zaznajomieni Diablo 3 Gracz.

Jeśli chodzi o kosmetyki sprzedawane w sklepie, są to sposoby na zmianę wyglądu twojej postaci, które nie wiążą się ze statystykami w grze ani innymi implikacjami rozgrywki. Przed zakupem będzie można dokładnie sprawdzić, jak wszystkie przedmioty będą wyglądały na twojej postaci. Będą one w większości specyficzne dla poszczególnych klas postaci (podczas gdy kosmetyki dostępne wyłącznie w ramach przepustki sezonowej mogą wyglądać podobnie we wszystkich klasach). Możesz ich użyć na dowolnej postaci z odpowiedniej klasy na swoim koncie. Można je mieszać i łączyć z transmogami z przedmiotów zdobytych w grze.

Barbarzyńca Diablo 4 w ciężkiej zbroi po lewej, skontrastowany z rzędem skór po prawej.  Oba są bardzo szczegółowe

Legendarny zestaw zbroi w grze po lewej w porównaniu z płatnym zestawem kosmetycznym po prawej
Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Blizzard pragnie podkreślić, że kosmetyki mogą wyglądać inaczej niż elementy pancerza w grze, ale niekoniecznie lepiej. „Istnieją niesamowite elementy – zarówno wyjątkowe, jak i legendarne – które gracze mogą znaleźć bez konieczności chodzenia do sklepu” – mówi Clark.

Tak czyste i dobrze zdefiniowane, jak to jest, diablo 4Projekt monetyzacji może nadal irytować społeczność. Przepustka sezonowa nieuchronnie niesie ze sobą posmak darmowych gier, podczas gdy zaciekła rywalizacja społeczności Diablo z pewnością przetestuje w swoim życiu twierdzenie, że sezonowe ulepszenia rozgrywki są uczciwe i nie można ich wykorzystać.

Sprzedaż kosmetyków jest powszechną praktyką w długotrwałych grach na żywo i wydaje się, że nie ma nic kontrowersji w sposobie ich sprzedaży diablo 4. Mimo to dla niektórych członków społeczności wspaniały wygląd postaci powinien być oznaką wysiłku i umiejętności włożonych w zdobycie tych elementów zbroi. Dla tych graczy oferowanie podobnego oszałamiającego wyglądu podważy tę figurę.

Ale Blizzard musi coś zrobić, aby sfinansować konserwację diablo 4ambitnie brzmiący serwis na żywo w dłuższej perspektywie. Te kosmetyki i przepustka sezonowa, która je karmi, są tym, na czym się zdecydowała. Czas pokaże, czy gracze uznają je za smaczniejsze niż Nieśmiertelny Diablowyścig na parkiet typu pay-to-win.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.