Connect with us

Nauka

Pula! Przełom w nazistowskich poszukiwaniach skarbów z łupami z II wojny światowej o wartości 200 milionów funtów wreszcie zidentyfikowany | Nauka | Aktualności

Published

on

Poszukiwacze skarbów, którzy wykopują 10 ton nazistowskiego złota, wierzą, że wkrótce zdobędą 200 milionów funtów wypełnionych łupami. Złoto jest zakopane 10 stóp pod ziemią w XVIII-wiecznym pałacu pod Wrocławiem w południowej Polsce we wsi Minkowski. Masowe wykopaliska prowadzone na terenie dawnego tajnego burdelu SS, prowadzone są przez grupę o nazwie Fundacja Śląski Most.

Korzystając ze szczegółów ze starego dziennika SS i radaru do skanowania naziemnego, zespół określił dokładną lokalizację pięciometrowej metalowej puszki dwa miesiące temu.

Teraz górnicy otrzymali pozwolenie na wykopanie czołgu, ponieważ kazali miłośnikom historii „zapisać datę” 1 września.

Roman Furmaniak z Fundacji Śląski Most powiedział: „Cieszymy się, że możemy podzielić się z Państwem otrzymaniem ostatniego niezbędnego pozwolenia na ostateczne wydobycie złóż.

„Zapisz datę – 1 września! Wielka randka na wielki dzień!

„Wszystko się zmienia, chcielibyśmy sprintować jak najwięcej, ale rozumiemy twoją niecierpliwość i robimy co w naszej mocy z tym, co mamy!”

Powodem, dla którego musieli poprosić o pozwolenie na zażądanie kanistra, był strach, że naziści mogli schwytać skarb, gdy zakopali go po inwazji na Polskę w 1939 roku.

Fundacja wierzy, że wkrótce odkryją ogromny skarb, który został skradziony pod koniec II wojny światowej na polecenie szefa SS Heinricha Himmlera, w celu stworzenia Czwartej Rzeszy.

Podobno skarb składa się z biżuterii i cennych towarów rozwidlonych w tym czasie przez niemiecką elitę, która obawiała się, że skarby zostaną skonfiskowane przez zbliżającą się Armię Czerwoną Rosji.

Poszukiwacze skarbów uważają, że wśród łupów znajduje się również zaginione „Wrocławskie Złoto”, które zniknęło z komendy policji we Wrocławiu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nazistowski postęp, jak złoto, „mógł zostać przemycony z Europy”

W 75-letnim dzienniku, który według fundacji należał do oficera SS Egona Ollenhauera, czytamy: „Podziękowania dla pana Grundmanna. Spotykamy się w pałacu rodziny Hochbergów.

READ  Pięć klasycznych filmów science fiction z Europy Środkowo-Wschodniej

„Dr Grundmann i jego ludzie przygotowali już głęboką studnię na terenie pałacu.

„Umieszczono go na dnie skrzyń: biżuterii, monet i sztabek, wiele uszkodzonych, ze śladami wystrzałów.

„Kiedy wszystko skończyliśmy, studnia została wysadzona w powietrze, wypełniona i przykryta.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.