Connect with us

Świat

Przywódcy Kongresu są podzieleni co do kolejnych kroków w zakresie pomocy izraelskiej, podczas gdy konserwatyści ostrzegają Johnsona przed uwzględnianiem finansowania Ukrainy

Published

on

Przywódcy Kongresu są podzieleni co do kolejnych kroków w zakresie pomocy izraelskiej, podczas gdy konserwatyści ostrzegają Johnsona przed uwzględnianiem finansowania Ukrainy

Allison Bailey/Middle East Images/AFP/Getty Images

Wschód słońca zmienia kolor Kapitolu Stanów Zjednoczonych na różowy, Waszyngton, DC, 26 marca 2024 r.CNN

Członkowie Kongresu obu partii szybko wyrazili potępienie W najbliższą sobotę Iran dokona odwetowych ataków na Izrael Pozostają jednak podzieleni co do sposobu przydzielenia dodatkowych izraelskich funduszy w następstwie ataków.

Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson powiedział w niedzielę, że będzie kontynuował głosowanie w sprawie dodatkowej pomocy dla Izraela, ale nie wdawał się w szczegóły swoich planów, ponieważ znajduje się w ostrej sytuacji z konserwatystami w sprawie ewentualnego włączenia finansowania Ukrainy.

„Republikanie Izby Reprezentantów i Partia Republikańska rozumieją potrzebę stanięcia po stronie Izraela. Spróbujemy ponownie w tym tygodniu, a szczegóły tego pakietu są obecnie ustalane. „Rozważamy opcje i wszystkie te dodatkowe kwestie” – powiedział Johnson Marii Bartiromo z Fox News w „Sunday Morning Futures”.

Jednak twardogłowi konserwatyści ostrzegają Johnsona przed wiązaniem finansowania Ukrainy z izraelskim pakietem pomocowym, podkreślając konkurencyjne naciski na mówcę, gdy ten rozważa krytyczne decyzje dotyczące dalszej ścieżki po ataku Iranu na Izrael.

„Kongres powinien być jasny: żadne działanie Iranu ani Izraela nie zasługuje na głosowanie w sprawie omnibusa dla Ukrainy, o który zabiega Senat” – napisał w mediach społecznościowych republikanin Warren Davidson.

Kampania nacisków ze strony prawej flanki Johnsona wynika z ponadpartyjnych wezwań – w tym ze strony lidera GOP Mitcha McConnella – do przyjęcia przyjętego przez Senat pakietu zagranicznego obejmującego pieniądze dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu, argumentującego, że jest to najszybszy sposób uzyskania pomocy dla Izraela.

Johnson obiecał wprowadzenie w tym tygodniu jakiejś ustawy pomocowej dla Izraela, ale powiedział, że szczegóły są wciąż opracowywane.

Dla Johnsona wszystko sprowadza się do skomplikowanych obliczeń. Wcześniej Izba miała trudności z przyjęciem samodzielnej ustawy o pomocy dla Izraela, ale Johnson może wywołać gniew prawicy, jeśli powiąże ją z Ukrainą lub opóźni prace nad ustawą Senatu.

READ  Kanada złagodzi wymogi dotyczące podróży, gdy liczba przypadków COVID spada

Jednak mówca próbował pozyskać kluczowe poparcie byłego prezydenta Donalda Trumpa dla pakietu pomocowego bardziej przyjaznego GOP dla Ukrainy, na przykład poprzez ukształtowanie pomocy w formie pożyczki – na co Trump zasygnalizował swoją otwartość podczas marcowej konferencji prasowej z Johnsonem – Jezioro.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer powiedział w sobotę, że Izba pod przewodnictwem Republikanów powinna zamiast tego zająć się ponadpartyjnym, przyjętym w Senacie pakietem pomocy w zakresie bezpieczeństwa narodowego w następstwie irańskiego ataku, który obejmuje finansowanie Izraela, a także Ukrainy i Tajwanu.

„Biorąc pod uwagę dzisiejsze wydarzenia, staje się jeszcze jaśniejsze, że najlepszym sposobem pomocy Izraelowi jest szybkie przyjęcie przez Izbę Reprezentantów w przyszłym tygodniu ponadpartyjnej poprawki Senatu dotyczącej bezpieczeństwa narodowego” – powiedział.

Izba dotychczas odmawiała głosowania nad uchwaloną przez Senat ustawą, ponieważ wielu konserwatystów w Izbie sprzeciwia się udzieleniu dodatkowej pomocy Ukrainie i chce w ramach pakietu pomocowego zaostrzenia polityki na południowej granicy USA. Nie jest jednak jasne, jak kontrolowany przez Demokratów Senat poradziłby sobie z ustawodawstwem wydanym przez Izbę pod przewodnictwem Republikanów.

Poszczególni członkowie również wypowiadali się na temat konfliktu od czasu ataków Iranu na Izrael: Demokraci błagali Johnsona, aby poruszył pakiet pomocy zagranicznej Senatu, podczas gdy wielu Republikanów nalegało, aby Schumer podjął działania wyłącznie przeciwko Izraelowi.

W odpowiedzi na wezwania McConnella do Izby Reprezentantów o doprowadzenie… do głosu Dodatkowy pakiet pomocy zagranicznej o wartości 95,3 miliardów dolarów Republikański senator Marco Rubio uchylił ustawę przyjętą przez Senat w lutym, nalegając w niedzielę, aby Senat mógł przekazać Izraelowi samodzielną pomoc i uzyskać zgodę Izby Reprezentantów.

„Moglibyśmy udać się do Waszyngtonu w poniedziałek i natychmiast skierować pomoc dla Izraela” – Rubio powiedział Jake’owi Tapperowi z CNN w „Stanie Unii”, dodając: „Jeśli Senat wyśle ​​do Izby Reprezentantów projekt ustawy w sprawie pomocy Izraela „W poniedziałek Izba Reprezentantów ją przyjmie.”

READ  Dina Boluarte: Czy prezydent Peru może podpisać rozejm z protestującymi?

Demokratyczny senator Chris Coons podkreślił wrażliwy czasowo charakter tej kwestii i wezwał Johnsona do poruszenia tematu dodatkowego pakietu pomocy zagranicznej przyjętego przez Senat w lutym w poniedziałek.

„Myślę, że najważniejszym środkiem odstraszającym, jaki może zastosować Kongres… jest, aby spiker Johnson nie poświęcał dni lub tygodni na próbę zaproponowania innego pakietu, ale aby jutro przyjął pakiet uzupełniający” – powiedział Coons w oddzielnym wywiadzie dla Tappera. .

Choć Senat przyjął w lutym ustawę o pomocy zagranicznej, Johnson oświadczył, że nigdy nie planował poruszania tej ustawy. Znowu dom próbował uchwalić samodzielny pakiet pomocowy o wartości 17,6 miliarda dolarów dla Izraela, ale nie powiódł się wśród sprzeciwu przywódców Partii Republikańskiej i Demokratycznej.

Ze względu na sprzeciw członków konserwatywnego Klubu Wolności w Izbie Johnson był zmuszony przeforsować projekt ustawy w procesie wymagającym zatwierdzenia większości dwóch trzecich głosów w Izbie. Oznacza to, że potrzebował wsparcia znacznej liczby Demokratów, aby to osiągnąć, i nie przekroczył tego progu. Na zamkniętym posiedzeniu klubu przed głosowaniem przywódcy Demokratów w Izbie Reprezentantów stanowczo wypowiadali się przeciwko członkom popierającym samodzielny pakiet pomocowy dla Izraela.

Jednak biorąc pod uwagę ataki Iranu i jego sojuszników, przywódcy obu izb znajdują się pod zwiększoną presją osiągnięcia konsensusu.

Haley Talbot, Lauren Fox, Manu Raju, Aileen Graef i Avery Lotz z CNN wniosły swój wkład w powstanie tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *