Connect with us

technologia

Przyspiesz wyszukiwanie w Google dzięki nowemu skrótowi klawiszowemu

Published

on

Firma Google właśnie dodała wspaniały nowy skrót klawiaturowy, za pomocą którego można zawęzić wyszukiwanie. Chociaż nie zaoszczędzi to tygodnia, jest łatwiejsze w użyciu niż powrót do paska wyszukiwania, kliknięcie go i edycja zapytania w celu rozpoczęcia nowego wyszukiwania.

Skrót jest prosty i łatwy do zapamiętania: gdy jesteś na stronie wyników wyszukiwania Google, wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć skrót „/” Klawisz na klawiaturze – ukośnik, jeśli nadal jesteś zdezorientowany drugi ukośnik na klawiaturze – a kursor wraca do pola wyszukiwania i ustawia się na samym końcu zapytania. Następnie możesz dodawać lub usuwać słowa, dodawać operatorlub zrób to szybko CTRL + A i usuń zacząć od nowa.

Ta sztuczka nie działa przy początkowym ładowaniu google.componieważ nie musi; Po załadowaniu strony kursor znajduje się już w polu wyszukiwania i możesz wpisać, co chcesz. Jednak wykonywanie wielu wyszukiwań w celu znalezienia czegoś pozwoli Ci zawęzić wyszukiwanie szybciej, aż znajdziesz to, po co przyszedłeś.

A skoro już o tym mowa, podamy kilka dodatkowych skrótów, aby przyspieszyć wyszukiwanie. Ponieważ możesz używać paska adresu przeglądarki do uruchamiania wszystkich zapytań Google zamiast odwiedzać witrynę Google, po prostu wymieszaj i dopasuj CTRL + E. lub CTRL + K. kiedy chcesz poszukać czegoś w internecie. Jeśli nie jesteś na stronie internetowej, która już przyjęła jeden ze skrótów klawiaturowych do innego celu (np. Dodanie hiperłącza do tekstu posta na blogu), kursor natychmiast przeskoczy do pustego paska adresu, abyś mógł rozpocząć Twoje wyszukiwania.

Przetestowałem to w Chrome, Edge Chromium i Firefox i działa pływająco. Jeśli jednak jesteś fanatykiem safari, musisz oczyścić Command + L.. Tak jest na macOS. Kiedy przecierasz CTRL + L (lub ALT + D) W Chrome, Edge Chromium lub Firefox przejdź do paska adresu i zaznacz tam wszystko – nieco inna konfiguracja niż usuwanie w celu wykonania nowego wyszukiwania.

READ  Plan przedłużenia żywotności kopalni Turów może zagrozić dostępowi unijnego funduszu klimatycznego do Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *