Connect with us

Nauka

Przestępca ucieka z Polski po rozprawieniu się Gardy z rywalizacją Longford

Published

on

Zwaśniony przestępca z Longford, który został aresztowany w Polsce na początku lata w celu ekstradycji z powrotem do Irlandii w celu postawienia poważnych zarzutów, został zwolniony za kaucją – i jest obecnie w biegu.

26-letniemu przestępcy postawiono zarzuty wytworzenia broni podczas bójki – czarnego metalowego pręta z przymocowaną do niego śrubą – a także kilku zarzutów obchodzenia się z skradzionym mieniem. Wszystkie te przestępstwa miały miejsce w Co Cavan.

Osobno młody przestępca został oskarżony o 14 przestępstw w Co Longford, głównie związanych z obsługą skradzionych towarów. Jest również poszukiwany na przesłuchanie w związku z napaścią na jego partnerkę w Cavan, a także nękaniem tej samej kobiety.

„Ten człowiek jest poważnym i brutalnym młodym przestępcą zaangażowanym w działalność feudalną w Longford” – wyjaśnił starsze źródło. „Wiedział, że czeka go wiele zarzutów w Irlandii, więc uciekł z powrotem do Polski.

„Znaleziono go po wydaniu europejskiego nakazu aresztowania. Niestety został zwolniony za kaucją i nie pojawił się na następnym procesie. Uciekł i nie wiemy, czy zostanie ponownie znaleziony”.

Polak jest powiązany z jednym z rywalizujących gangów w rywalizacji Longford, w której dwie rodziny toczą ze sobą wojnę w serii podpaleń i ataków z użyciem broni palnej.

Oprócz handlu narkotykami i bójek, niektórzy przestępcy są podejrzani o udział w zorganizowanej prostytucji.

Doszło do ostrego stłumienia przez gardę działań kluczowych graczy w sporze, a Biuro Kryminalne zajęło już samochody i mienie należące do przestępców po obu stronach.

Od blisko dwóch lat trwają starania o rozbiórkę imperium należącego do jednego z gangów.

Z powodu represjonowania przez gardę jej działalności, w tym roku w Longford było niewiele przypadków lenna.

Policyjny plan został wprowadzony w życie w lutym zeszłego roku, po tym, jak dwuletnia dziewczynka miała szczęście uciec z życiem, gdy przez frontowe drzwi padły strzały, gdy niewinnie bawiła się na korytarzu posiadłości.

READ  Brytyjskie wojsko przyjmuje „mentalność kampanijną” w nowej strategii opartej na nauce

Kilka dni wcześniej niewinna rodzina była przerażona, gdy dwa razy oddano strzały w tym samym domu w dzielnicy Edgeworthstown w Co Longford w ciągu zaledwie trzech dni.

Podczas operacji Stola gardai rozprawili się z działalnością gangów w Co Longford, z rozmieszczonymi uzbrojonymi oficerami.

W maju główny gracz w zaciekłym sporze został aresztowany pod zarzutem oszustwa i prania brudnych pieniędzy o wartości ponad 100 000 euro.

Aresztowanie nastąpiło po długim śledztwie prowadzonym przez Longford gardai i CAB w sprawie serii podejrzanych kredytów bankowych i transakcji na rynku nieruchomości w ciągu czterech lat.

Tego podejrzanego (46) nie można zidentyfikować ze względów prawnych, ponieważ stoi przed sądem poważne zarzuty. Ale ważne źródła opisują go „jako brutalną osobę, która ma dostęp do broni palnej”.

„Jest mózgiem określonej frakcji w tej rywalizacji i nie miał problemu z ukazaniem pułapek swojego nielegalnego bogactwa” – powiedział jeden z głównych źródeł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *