Connect with us

Zabawa

5 programów, które przeminęły na zawsze, które musisz zobaczyć

Published

on

„Gone for Good” to miniserial francuskiego kryminału, opowiadający o gorączkowym śledztwie Guillaume’a w sprawie tajemniczego zniknięcia jego dziewczyny. Serial oparty jest na powieści Harlana Cobena, a co za tym idzie, powoli ujawnia mroczną i burzliwą przeszłość bohaterów, z których wszystkie są ze sobą nierozerwalnie związane. Emocje i intrygi są obfite, podobnie jak złowrogie i mroczne postacie oraz brat, który od dawna nie żyje i powraca. Jeśli podobała Wam się rodzinna intryga i gorączkowa tajemnica tego show, mamy kilka równie dobrych rekomendacji. Większość z tych programów podobnych do „Przeminęło na dobre” można zobaczyć na Netflix, Hulu lub Amazon Prime.

5. Nieznajomy

Fascynujący ośmioczęściowy program, który zaczyna się od nieznajomego opowiadającego mężczyźnie niszczycielską tajemnicę, która ma daleko idące konsekwencje dla mężczyzny i jego rodziny. „Nieznajomy” jest również oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Harlana Cobena i łączy wiele motywów, które sprawiają, że „Przeminęło na dobre”, w tym tajemnicze zniknięcie partnera głównego bohatera. Przedstawienie, którego akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, jest godną objadania się, samodzielną, jednosezonową tajemnicą.

4. Uderz i biegnij

„Hit & Run” to izraelski program, który śledzi śledztwo Segeva w sprawie brutalnego morderstwa jego żony. To, co demaskuje, to głęboki spisek, który ma duży polityczny wpływ na stosunki jego kraju z Ameryką. Choć w tym serialu jest dużo do stracenia, poczucie pilności głównego bohatera i gorączkowe poszukiwanie odpowiedzi bardzo przypomina chaotyczne śledztwo Guillaume’a. Jest tu też wiele rodzinnych intryg, a główny bohater, Segev, ma swoją własną głęboko mroczną i brutalną przeszłość. Ten program jest jak bardziej brutalna, skoncentrowana na szpiegostwie wersja „Gone for Good”.

3. Kto zabił Sarę?

„Kto zabił Sarę” to hiszpańska tajemnica, która pogłębia się za każdym razem, gdy myślisz, że ją rozwiązałeś. Główny bohater spędza ponad dekadę w więzieniu po tym, jak niesłusznie skazany za śmierć siostry i wychodzi w poszukiwaniu zemsty. Jednak polowanie na zabójcę prowadzi go krętą ścieżką, a jego pierwsze plany zemsty na potężnej rodzinie Lozcano okazują się początkiem wszechogarniającej tajemnicy. Historia jest po mistrzowsku opowiedziana, z pierwszym sezonem skupiającym się na podejrzanych z zewnątrz, a następny sezon zagłębia się w niespokojną przeszłość ofiary – bardzo uzależniająca, ale warta obejrzenia opcja.

2. Las

Kolejny cykl oparty na twórczości płodnego Harlana Cobena, „Las” to polski cykl rozgrywający się w dwóch różnych okresach. Główny bohater prowadzi śledztwo w sprawie ofiary morderstwa w 2019 roku, by znaleźć związek między nim a zaginięciem jego własnej siostry 25 lat temu. The Serpentine Mystery to klasyczna opowieść Cobena, zawierająca zwroty akcji i rodzinne intrygi w dobrych, satysfakcjonujących dawkach. Akcja rozgrywa się w Polsce, co nadaje jej wspaniałego kulturowego akcentu i dodaje intrygi. Podobnie jak w „Przeminęło na dobre”, znajdziesz gorączkowego głównego bohatera, długotrwałą tajemnicę i bolesne rodzinne sekrety, które składają się na bardzo przyjemny zegarek.

I ucieczka z więzienia (2005-2009, 2017)

„Ucieczka z więzienia” to długo działający serial, który zdobył wiele nagród, ma ogromną rzeszę fanów i opowiada historię dwóch braci. Kiedy jeden z nich zostaje uwięziony i skazany na śmierć, drugi tworzy skomplikowany spisek, aby nie tylko wydostać brata z więzienia, ale także oczyścić jego imię. To, co zaczyna się jako misja pomocy bliskiej osobie, szybko przeradza się w znacznie większy spisek, jak w „Przeminęło na dobre”, ponieważ uwięzienie głównego bohatera okazuje się wynikiem spisku politycznego. Z wieloma sezonami w oryginalnej serii i sezonem reedycji, w Prison Break można znaleźć mnóstwo wspaniałych intryg.

Przeczytaj więcej: Gone for Good End, wyjaśnione

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *