Connect with us

Świat

Protesty klimatyczne prowadzone przez młodych ludzi rozprzestrzeniają się na całym świecie: aktualizacje na żywo

Published

on

(Atrament Kappeler / CNN)

Demonstranci, którzy zebrali się przed Reichstagiem w Berlin-Mitte, skarżyli się, że młodzi ludzie są wypierani z polityki przed weekendowymi wyborami.

Inni na tyle dorośli, by głosować, powiedzieli, że ich głosy zostały zagłuszone przez starzejącą się populację kraju.

Amadeusz Truman
Amadeus Truman (Inke Kappeler / CNN)

Amadeus Truman, 27-letni student germanistyki z Berlina, współpracuje z Fridays for Future od ponad dwóch lat i opisuje ochronę klimatu i sprawiedliwość jako swoją pasję.

“Partie walczące o Bundestag w niedzielę nas zawiodły. Jest tak wiele partii, które mówią nam, że chcą zmniejszyć emisje i że jest to ich najważniejszy program, ale nie podjęły środków i nie podjęły ich. Powiedz nam, jak to zrobili” – powiedział CNN.

„Wierzę, że młodzi ludzie w Niemczech są silnie niedoreprezentowani w polityce, w systemie partyjnym i wyborczym – jest tak wielu starszych, którzy głosują i nasze głosy – wszyscy młodzi ludzie poniżej 40 roku życia nie liczą się tak bardzo, jak ci, którzy mają 60 lat, bo przykład Lata i starsi, ponieważ mamy tak wielu starszych ludzi ”.

Wolfgang Wolman
Wolfgang Wolman (Inke Kappeler / CNN)

Wolfgang Wolman, 27-letni montażysta filmowy z Berlina, powiedział, że nie ma wielkich nadziei, że następny rząd tego kraju wdroży niezbędne środki ochrony klimatu.

„Obwiniam starsze pokolenie za to, że coś nam schrzaniło – nie osobiście, ale w całym społeczeństwie. Nie wykorzystali szansy, aby coś dla nas zrobić – powiedział.

„Politycy mieli szansę zrobić coś ze zmianami klimatycznymi, ale nas zawiedli”.

Katharina Hetzel
Katharina Hetzel (Inke Kappeler / CNN)

Katharina Hetzel, 22-letnia stażystka w Greenpeace i studiująca nauki społeczne, powiedziała, że ​​politycy „nie zrobią nic lub zdecydowanie za mało”.

„Dlatego musimy tu być. Chcemy dobrego życia – chcemy chronić życie nasze, naszych dzieci i przyszłych pokoleń. I oczywiście musimy chronić Matkę Ziemię ”- powiedziała.

„Politycy nie postrzegali zmian klimatycznych jako dużego problemu naszych czasów i myśleli, że nie będzie gorzej. Po prostu nie myśleli o nas. Myśleli o swoim życiu i dobrobycie. zapominają o nas Myślę, że całe nasze młodsze pokolenie myśli w ten sam sposób – dlatego tu jesteśmy.

READ  Szczepienie przeciwko koronawirusowi. Niemcy bez entuzjazmu

Powiedziała, że ​​chce widzieć więcej młodych ludzi w polityce, w tym w parlamencie.

„Jeśli spojrzymy na rząd, jest o wiele więcej osób starszych niż młodych i myślę, że średni wiek członków Bundestagu to ponad 40 lat, szanowanych lub słyszanych”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *