Connect with us

Gospodarka

Prognozy OECD dla polskiej gospodarki są pozytywne

Published

on

Z nowych danych OECD wynika, że ​​Polska będzie jednym z „krajów najmniej dotkniętych kryzysem pandemicznym” – powiedział minister finansów.

Według organizacji, spadek PKB Polski w 2020 roku będzie mniejszy niż oficjalne założenia polskiego budżetu – cytował Tadeusz Kościelski w prasie ministerialnej.

Minister powiedział, że OECD prognozuje, że PKB Polski spadnie w tym roku o 3,5 proc., Wzrośnie o 2,9 proc. W 2021 r. I wzrośnie o 3,8 proc. W 2022 r.

„To pozytywne prognozy, które są zgodne z oczekiwaniami rynku” – powiedział Kościński, dodając, że Polska „będzie jednym z krajów najmniej dotkniętych kryzysem pandemicznym gospodarczo. OECD radzi, aby nie zaostrzać polityki fiskalnej zbyt szybko. bo to może być przeszkodą. ” powrót na ścieżkę wzrostu. “

Minister powiedział też, że OECD „chwali Polskę” za działania podjęte w polityce fiskalnej i monetarnej, które „zapobiegły pogłębieniu recesji w 2020 roku”.

Dodał, że według OECD “działania na rzecz ochrony dochodów, miejsc pracy i płynności przedsiębiorstw skutecznie wspierają polską gospodarkę”.

Później we wtorek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek powiedział, że ocena OECD jest podobna do prognozy jego ministerstwa.

„Spodziewamy się, że gospodarka powróci do poziomów sprzed pandemii w czwartym kwartale 2021 r.” – powiedział, dodając, że w tym roku spadek PKB wyniesie około 3 procent.

READ  Polfa wyrosła z pandemii koronawirusa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *