Connect with us

Świat

Senatorowie republikańscy zapowiadają odrzucenie wyników wyborów, jeśli komisja nie zostanie utworzona

Published

on

Kilku senatorów, na czele z senatorem Tedem Cruzem, twierdzi, że sprzeciwiają się wynikom kolegium elektorów, chyba że powołana zostanie komisja, która przeprowadzi 10-dniowy przegląd wyników. Kongres się liczy Kolegium elektorów głosuje 6 stycznia.

„Zamierzamy głosować 6 stycznia w celu odrzucenia wyborców z kontrowersyjnych krajów jako„ nieregularnych ”i„ prawnie poświadczonych ”(wymóg prawny), chyba że i do czasu zakończenia tej 10-dniowej oceny awaryjnej” – powiedział. Grupuj w oświadczeniu w sobotę.

Grupa Cruz działa niezależnie od republikańskiego senatora Josh Hawley Chce zakwestionować wyniki kolegium elektorów na kongresie w środę. Oczekuje się również, że dziesiątki Republikanów Izby Reprezentantów zakwestionują zwycięstwo prezydenta elekta Joe Bidena, mimo że kolegium elektorów potwierdziło w grudniu 306 głosów.

Te ostateczne wyzwania nie zmienią wyniku wyborów, a inauguracja premiera Bidena ma nastąpić 20 stycznia. Lista republikańskich prawodawców, którzy kwestionują wyniki, obejmuje niektóre z największych wschodzących gwiazd partii, a te wysiłki są próbą zdobycia przychylności prezydenta Trumpa i jego lokalnej społeczności.

Cruz współpracuje z senatorami Ronem Johnsonem, Jamesem Lankfordem, Stevem Dainesem, Johnem Kennedym, Marshą Blackburn i Mikiem Braunem oraz senatorami-elektami Cynthią Lummis, Rogerem Marshallem, Billem Hagerty i Tommy Tuberville. Tylko jeden z tych senatorów, Johnson z Wisconsin, reprezentuje stan zdobyty przez pana Bidena.

W swoim oświadczeniu senatorowie twierdzą, że zarzuty oszustw wyborczych miały na celu przywrócenie zaufania do procesu demokratycznego. Zespół prawny Trumpa wielokrotnie nie był w stanie przedstawić dowodów oszustwa wyborczego w wielu sporach prawnych, które kwestionowały wyniki wyborów.

Oświadczenie cytuje wybory w 1876 r., Kiedy Kongres powołał komisję wyborczą na początku 1877 r. W celu przeglądu i rozstrzygnięcia kontrowersyjnych wyników wyborów.

„Kongres powinien natychmiast wyznaczyć komisję wyborczą z pełnymi uprawnieniami śledczymi i śledczymi do przeprowadzenia 10-dniowego przeglądu wyników wyborów w spornych stanach. Po zakończeniu każdy stan oceni wyniki komisji i może zwołać specjalny audyt”. Okres legislacyjny na potwierdzenie zmiany w ich głosowaniu, jeśli to konieczne ”- czytamy w oświadczeniu.

READ  Biden mówi, że nikt nie wie, co zrobi Putin po tym, jak Biały Dom określił rosyjską inwazję na Ukrainę jako „nieuchronną”

Plik wspólna sesja Kongresu jest prawnie zobowiązany do ratyfikowania ustaleń Prezydenta, ale także pozwala „członkom sprzeciwić się powrotowi z dowolnego stanu, jeśli zostanie on ogłoszony”, zgodnie z Kongresowa Służba Badawcza (CRS).

Hawley był dotychczas jedynym republikańskim senatorem, który zobowiązał się do oddania głosów w a ostatnia próba Przyznanie Panu Trumpowi drugiej kadencji po niepowodzeniu wcześniejszych prób zakwestionowania wyników wyborów, w tym przegraniu kilku pozwów sądowych zainicjowanych przez kampanię.

„Kongres powinien przynajmniej zbadać zarzuty oszustw wyborczych i podjąć kroki w celu zapewnienia uczciwości naszych wyborów. Ale Kongres nie podjął dotychczasowych działań” – powiedział Hawley w zeszłym tygodniu.

Jednak niektórzy Republikanie postrzegają wysiłki Hawleya jako szkodliwe dla instytucji demokratycznych, zarzucając mu cyniczną sztuczkę, aby uzyskać poparcie wyborców od Trumpa przed możliwą kandydaturą prezydencką w 2024 r.

W niszczycielskim Ćwierkać W zeszłym tygodniu republikański kongresman Adam Kinzinger powiedział, że „wewnętrzny monolog” Hawleya podczas publikacji jego oświadczenia brzmiał: „Chcę zostać prezydentem, więc zdecydowałem się dostać tweet POTUS z napisem, że jestem świetny, mimo że wiem że to prowadzi donikąd ”. ale hej … Będę winić kogoś innego, jeśli to się nie powiedzie. „

Republikański senator Ben Sasse opublikował długi Post na Facebooku W środę powiedział, że każdy, kto chce kwestionować wyniki wyborów, „igra z ogniem”.

„Wyjaśnijmy, co się tutaj dzieje: mamy wielu ambitnych polityków, którzy wierzą, że istnieje szybki sposób na wykorzystanie populistycznej bazy prezydenta bez powodowania rzeczywistych, długoterminowych szkód. Ale oni się mylą – i ten problem jest wyższy Dorośli nie celują naładowaną bronią w serce prawowitego samorządu ”- powiedział Sasse.

Tymczasem lider większości w Senacie Mitch McConnell nazwał nadchodzące zaświadczenie o głosowaniu „najbardziej konsekwentnym głosowaniem” w wezwaniu do senatorów w tym tygodniu, według senatora Mitta Romneya, który uczestniczył w wezwaniu. Romney powiedział w piątek dziennikarzom, że zinterpretował komentarze McConnella jako oznaczające, że głosowanie było „referendum w sprawie naszej demokracji”.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

„Słuchaj, przegrałem w 2012 roku, wiem, jak to jest przegrać” – powiedział Romney, który kandydował na prezydenta w 2012 roku. „I byli ludzie, którzy mówili, że są nieprawidłowości. Dzisiaj są ludzie, którzy mówią:„ Hej, wiesz, co naprawdę wygrałeś ”- ale ja nie wygrałem, przegrałem uczciwie i uczciwie. Oczywiście od zawsze występowały nieprawidłowości, ale rozpowszechnianie tego rodzaju plotek o naszym wadliwym systemie wyborczym jest niebezpieczne dla demokracji w kraju i za granicą. „

W swoim oświadczeniu senatorowie przyznali, że „spodziewają się, że większość, jeśli nie wszyscy, Demokraci i być może więcej niż kilku Republikanów, będzie głosować inaczej” i akceptują wyniki wyborów.

„Uczciwy i wiarygodny test, przeprowadzony szybko i zakończony na długo przed 20 stycznia, radykalnie poprawiłby zaufanie Amerykanów do naszego procesu wyborczego i znacznie poprawiłby legitymację każdego, kto zostanie naszym następnym prezydentem. Jesteśmy to winni ludziom „mówi oświadczenie. „Nie działamy po to, by udaremnić proces demokratyczny, ale by go chronić. I każdy z nas powinien działać wspólnie, aby wybory odbyły się zgodnie z Konstytucją i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć zaufanie do naszych. Przywróć demokrację ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.