Connect with us

Świat

Senatorowie republikańscy zapowiadają odrzucenie wyników wyborów, jeśli komisja nie zostanie utworzona

Published

on

Kilku senatorów, na czele z senatorem Tedem Cruzem, twierdzi, że sprzeciwiają się wynikom kolegium elektorów, chyba że powołana zostanie komisja, która przeprowadzi 10-dniowy przegląd wyników. Kongres się liczy Kolegium elektorów głosuje 6 stycznia.

„Zamierzamy głosować 6 stycznia w celu odrzucenia wyborców z kontrowersyjnych krajów jako„ nieregularnych ”i„ prawnie poświadczonych ”(wymóg prawny), chyba że i do czasu zakończenia tej 10-dniowej oceny awaryjnej” – powiedział. Grupuj w oświadczeniu w sobotę.

Grupa Cruz działa niezależnie od republikańskiego senatora Josh Hawley Chce zakwestionować wyniki kolegium elektorów na kongresie w środę. Oczekuje się również, że dziesiątki Republikanów Izby Reprezentantów zakwestionują zwycięstwo prezydenta elekta Joe Bidena, mimo że kolegium elektorów potwierdziło w grudniu 306 głosów.

Te ostateczne wyzwania nie zmienią wyniku wyborów, a inauguracja premiera Bidena ma nastąpić 20 stycznia. Lista republikańskich prawodawców, którzy kwestionują wyniki, obejmuje niektóre z największych wschodzących gwiazd partii, a te wysiłki są próbą zdobycia przychylności prezydenta Trumpa i jego lokalnej społeczności.

Cruz współpracuje z senatorami Ronem Johnsonem, Jamesem Lankfordem, Stevem Dainesem, Johnem Kennedym, Marshą Blackburn i Mikiem Braunem oraz senatorami-elektami Cynthią Lummis, Rogerem Marshallem, Billem Hagerty i Tommy Tuberville. Tylko jeden z tych senatorów, Johnson z Wisconsin, reprezentuje stan zdobyty przez pana Bidena.

W swoim oświadczeniu senatorowie twierdzą, że zarzuty oszustw wyborczych miały na celu przywrócenie zaufania do procesu demokratycznego. Zespół prawny Trumpa wielokrotnie nie był w stanie przedstawić dowodów oszustwa wyborczego w wielu sporach prawnych, które kwestionowały wyniki wyborów.

Oświadczenie cytuje wybory w 1876 r., Kiedy Kongres powołał komisję wyborczą na początku 1877 r. W celu przeglądu i rozstrzygnięcia kontrowersyjnych wyników wyborów.

„Kongres powinien natychmiast wyznaczyć komisję wyborczą z pełnymi uprawnieniami śledczymi i śledczymi do przeprowadzenia 10-dniowego przeglądu wyników wyborów w spornych stanach. Po zakończeniu każdy stan oceni wyniki komisji i może zwołać specjalny audyt”. Okres legislacyjny na potwierdzenie zmiany w ich głosowaniu, jeśli to konieczne ”- czytamy w oświadczeniu.

READ  Papież ponownie zrywa objawienia z powodu bólu nerwów

Plik wspólna sesja Kongresu jest prawnie zobowiązany do ratyfikowania ustaleń Prezydenta, ale także pozwala “członkom sprzeciwić się powrotowi z dowolnego stanu, jeśli zostanie on ogłoszony”, zgodnie z Kongresowa Służba Badawcza (CRS).

Hawley był dotychczas jedynym republikańskim senatorem, który zobowiązał się do oddania głosów w a ostatnia próba Przyznanie Panu Trumpowi drugiej kadencji po niepowodzeniu wcześniejszych prób zakwestionowania wyników wyborów, w tym przegraniu kilku pozwów sądowych zainicjowanych przez kampanię.

„Kongres powinien przynajmniej zbadać zarzuty oszustw wyborczych i podjąć kroki w celu zapewnienia uczciwości naszych wyborów. Ale Kongres nie podjął dotychczasowych działań” – powiedział Hawley w zeszłym tygodniu.

Jednak niektórzy Republikanie postrzegają wysiłki Hawleya jako szkodliwe dla instytucji demokratycznych, zarzucając mu cyniczną sztuczkę, aby uzyskać poparcie wyborców od Trumpa przed możliwą kandydaturą prezydencką w 2024 r.

W niszczycielskim Ćwierkać W zeszłym tygodniu republikański kongresman Adam Kinzinger powiedział, że „wewnętrzny monolog” Hawleya podczas publikacji jego oświadczenia brzmiał: „Chcę zostać prezydentem, więc zdecydowałem się dostać tweet POTUS z napisem, że jestem świetny, mimo że wiem że to prowadzi donikąd ”. ale hej … Będę winić kogoś innego, jeśli to się nie powiedzie. “

Republikański senator Ben Sasse opublikował długi Post na Facebooku W środę powiedział, że każdy, kto chce kwestionować wyniki wyborów, „igra z ogniem”.

„Wyjaśnijmy, co się tutaj dzieje: mamy wielu ambitnych polityków, którzy wierzą, że istnieje szybki sposób na wykorzystanie populistycznej bazy prezydenta bez powodowania rzeczywistych, długoterminowych szkód. Ale oni się mylą – i ten problem jest wyższy Dorośli nie celują naładowaną bronią w serce prawowitego samorządu ”- powiedział Sasse.

Tymczasem lider większości w Senacie Mitch McConnell nazwał nadchodzące zaświadczenie o głosowaniu „najbardziej konsekwentnym głosowaniem” w wezwaniu do senatorów w tym tygodniu, według senatora Mitta Romneya, który uczestniczył w wezwaniu. Romney powiedział w piątek dziennikarzom, że zinterpretował komentarze McConnella jako oznaczające, że głosowanie było „referendum w sprawie naszej demokracji”.

READ  Władimir Putin: Mamy broń, której nie mają inne kraje

„Słuchaj, przegrałem w 2012 roku, wiem, jak to jest przegrać” – powiedział Romney, który kandydował na prezydenta w 2012 roku. „I byli ludzie, którzy mówili, że są nieprawidłowości. Dzisiaj są ludzie, którzy mówią:„ Hej, wiesz, co naprawdę wygrałeś ”- ale ja nie wygrałem, przegrałem uczciwie i uczciwie. Oczywiście od zawsze występowały nieprawidłowości, ale rozpowszechnianie tego rodzaju plotek o naszym wadliwym systemie wyborczym jest niebezpieczne dla demokracji w kraju i za granicą. “

W swoim oświadczeniu senatorowie przyznali, że „spodziewają się, że większość, jeśli nie wszyscy, Demokraci i być może więcej niż kilku Republikanów, będzie głosować inaczej” i akceptują wyniki wyborów.

„Uczciwy i wiarygodny test, przeprowadzony szybko i zakończony na długo przed 20 stycznia, radykalnie poprawiłby zaufanie Amerykanów do naszego procesu wyborczego i znacznie poprawiłby legitymację każdego, kto zostanie naszym następnym prezydentem. Jesteśmy to winni ludziom „mówi oświadczenie. „Nie działamy po to, by udaremnić proces demokratyczny, ale by go chronić. I każdy z nas powinien działać wspólnie, aby wybory odbyły się zgodnie z Konstytucją i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć zaufanie do naszych. Przywróć demokrację ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *