Connect with us

Nauka

Profesor Brian Cox przywiezie w kwietniu do stolicy Bułgarii „Horyzonty – Odyseja kosmiczna XXI wieku” – The Sofia Globe

Published

on

Profesor Brian Cox przywiezie w kwietniu do stolicy Bułgarii „Horyzonty – Odyseja kosmiczna XXI wieku” – The Sofia Globe

Brytyjski fizyk i gospodarz programów naukowych, profesor Brian Cox, ogłosił europejskie daty wyprzedanej trasy koncertowej „Horyzonty – Odyseja kosmiczna XXI wieku”, która odbędzie się 5 kwietnia 2023 r. w stolicy Bułgarii, Sofii, w Narodowym Pałacu Kultury, NDK.

Sternik swoje europejskie występy rozpocznie w Rumunii 3 kwietnia, następnie uda się do Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Czech i Polski, a zakończy w Turcji 19 kwietnia 2024 r. Bilety są już w sprzedaży i można je nabyć na stronie briancoxlive.co.uk.

Program Horizons zabrał w oszałamiającą podróż ponad ćwierć miliona ludzi z trzech kontynentów; opowieść o tym, jak powstaliśmy i kim możemy się stać” – czytamy w komunikacie prasowym.

Wykorzystując najnowocześniejszą technologię ekranową, lokalizacje na całym świecie, od Nowej Zelandii po koło podbiegunowe, wypełniono obrazami odległych galaktyk, obcych światów, supermasywnych czarnych dziur i najnowszymi teoriami na temat pochodzenia Wszechświata.

Jaka jest natura przestrzeni i czasu? Jak powstało życie, jak rzadkie może być i jaki jest sens życia w Kosmosie? Co to znaczy prowadzić małe, skończone życie w rozległym, wiecznym wszechświecie? Podróżując po świecie, nadszedł czas, aby zabrać Horizons z powrotem do Wielkiej Brytanii na ostatnią podróż po naszym wspaniałym i zdumiewającym Wszechświecie.

„Horyzonty – Odyseja kosmiczna XXI wieku to święto naszej cywilizacji, naszej muzyki, sztuki, filozofii i nauki; optymistyczną wizję naszej przyszłości, jeśli będziemy nadal z pokorą eksplorować Naturę i cenić siebie i naszych bliźnich”.

Cox powiedział: „Trasa Horizons przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Zacząłem w styczniu 2022 r. i od tego czasu rozmawiam o czarnych dziurach, przestrzeni i czasie oraz pochodzeniu i przyszłości życia we wszechświecie z ponad ćwierć miliona ludzi, licząc od południowego krańca Nowej Zelandii po północną Kanadę. Jestem bardzo podekscytowany możliwością sprowadzenia Horizons do Europy, aby kontynuować naszą Odyseję Kosmiczną XXI wieku.

Jest powszechnie uznawany za najważniejszego popularyzatora wszelkich zagadnień naukowych, gdyż przedstawił szereg cieszących się dużym uznaniem programów naukowych dla BBC, w tym „Wszechświat” (2021), „Planety” (2018), „Forces of Nature” (2016). ), „Wszechświat Ludzki” (2014), „Cuda Życia” (2012), „Cuda Wszechświata” (2011) i „Cuda Układu Słonecznego” (2010). Współprowadził także popularny serial o astronomii i kosmologii „Stargazing Live” z Darą O’Briain (oraz dla ABC w Australii z Julią Zemiro) oraz wielokrotnie nagradzany serial BBC Radio 4 „Infinite Monkey Cage” z Robinem Ince, który stał się jednym z najpopularniejszych podcastów w Wielkiej Brytanii.

Jako autor Cox sprzedał także ponad milion książek na całym świecie, w tym „Black Holes”, „Universal: A Guide to the Cosmos”, „Quantum Universe” i „Why Does E=mc2?” ze współautorem profesorem Jeffreyem Forshawem.

Napisał także serię książek towarzyszących jego popularnym programom telewizyjnym i radiowym.

Zrealizował kilka wyprzedanych tras koncertowych na żywo, bijąc kilka rekordów Guinnessa, w tym najlepiej sprzedającą się trasę naukową – rekord, który sam pobił podczas swojej ostatniej światowej trasy koncertowej Horizons, która obejmowała miejsca w Wielkiej Brytanii i USA . , Australii, Nowej Zelandii, Singapurze, Hongkongu i całej Europie.

Przypisuje mu się wzrost popularności takich przedmiotów, jak astronomia i fizyka, a za swoją pracę telewizyjną otrzymał szereg wyróżnień, w tym dwie nagrody Royal Television Society i nagrodę Peabody za cuda Układu Słonecznego.

(Zdjęcie: Duncan Hill Wikimedia Commons)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *