Iga Świątek i Coco Gauff wygrywają pojedynki pierwszej rundy WTA China Open w Pekinie | Wiadomości tenisowe

Iga Świątek i Coco Gauff wygrywają pojedynki pierwszej rundy WTA China Open w Pekinie |  Wiadomości tenisowe

Iga Świątek: „Czułam się bardzo bezpiecznie i komfortowo, ponieważ dużo trenowałam. Jestem dumny z mojego występu przy siatce, ponieważ moja siatkówka się zmieniła”; Coco Gauff: „Ogólnie jestem zadowolona z tego, jak udało mi się zwyciężyć. Wiedziałem, że przybycie z całego świata będzie trudne.”

16:27, Wielka Brytania, poniedziałek, 2 października 2023 r

Rozstawiona z numerem 2. polska Iga Świątek i mistrzyni US Open Coco Gauff wygrały w poniedziałek w Pekinie swoje mecze otwarcia na China Open w prostych setach.

Świątek po zwycięstwie 6:4, 6:3 nad Sarą Sorribes Tormo z Hiszpanii dotarła do drugiej rundy turnieju WTA 1000. Jej następną przeciwniczką będzie Francuzka Varvara Gracheva.

Świątek strzelił 17 zwycięzców i zdobył 15 z 17 punktów netto w pierwszym secie. W drugim secie zdobyła 12 z pierwszych 14 punktów i tym samym powiększyła prowadzenie 3:0. Mecz zakończył się bilansem 27 zwycięstw i 25 niewymuszonych błędów. Świątek siedmiokrotnie przełamał serwis Sorribesa Tormo.

„Oczywiście czułem się dzisiaj naprawdę pewnie i komfortowo, ponieważ dużo ćwiczyłem” – powiedział Świątek. „Jestem dumny z mojego występu przy siatce, ponieważ technicznie rzecz biorąc czuję, że moja gra wolejowa uległa zmianie. Bardzo się z tego cieszę.”

„Myślę, że przeciwko niektórym graczom konieczne jest wejście do siatki, a dzisiaj był jeden z takich meczów”.

Polka Iga Świątek pokonała w Pekinie Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:4 i 6:3

Trzecia rozstawiona Gauff przedłużyła swoją passę zwycięstw do 13 meczów, pokonując Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową 7:5, 6:3 w 1 godzinę i 22 minuty. 19-letnia Gauff wygrała 19 z 20 meczów od czasu porażki w pierwszej rundzie na Wimbledonie.

Gauff wykorzystała cztery ze swoich ośmiu szans na przełamanie i zakończyła mecz z 11 zwycięzcami i 11 niewymuszonymi błędami w porównaniu do 19 zwycięzców i 24 niewymuszonych błędów 20. w tabeli Alexandrovej. Przy wyniku 5:6 w pierwszym secie Alexandrova strzeliła sobie w nogę dwoma podwójnymi błędami i backhandem w siatkę.

READ  Cross-Country – Lokalni jeźdźcy dominują na boisku podczas Pucharu Świata Baja w Polsce

„Ogólnie jestem zadowolony z tego, jak udało mi się zwyciężyć” – powiedział Gauff. „Czy tak lubię grać? Prawdopodobnie nie. Wiedziałem jednak, że będzie trudno się dostać, ponieważ pochodzę z całego świata.

„To pierwszy raz tutaj. Wiedziałem, że to będzie dla mnie nadal trudny mecz. Szczególnie Alexandrova jest świetną zawodniczką. Jestem zadowolony z tego, jak sobie poradziłem.

Rywalką Gauffa w drugiej rundzie będzie Chorwatka Petra Martic. Rozstawiona z numerem 5 Elena Rybakina z Kazachstanu odniosła w pierwszej rundzie zwycięstwo 6:1, 6:2 nad Chinką Qinwen Zheng.

Do drugiej rundy awansował także numer 7 Ons Jabeur z Tunezji, pokonując Ashlyn Krueger 6:3, 6:4. Francuska Caroline Garcia z numerem 9 wygrała 6:2, 6:4 z Ukrainką Kateryną Baindl.

Rosjanka nr 11 Daria Kasatkina pokonała egipską Mayar Sherif 1:6, 6:4, 7:6 (8), a Rosjanka Ludmiła Samsonowa pokonała numer 12 Petrę Kvitovą z Czech 6:4, 7:5.