Connect with us

technologia

Produkcja w Chinach osłabia się już trzeci miesiąc

Published

on

Pracownicy noszący maski na twarzach polskich felg rowerowych w fabryce w Hangzhou, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, 19 lutego 2021 roku. Ożywienie chińskiego przemysłu osłabiło się w lutym trzeci miesiąc w wyniku spadku eksportu i nowych zamówień, wynika z dwóch sondaży opublikowanych w poniedziałek. 1 marca 2021 r.

Chinatopix przez AP

Pekin (AP) – Ożywienie chińskiego przemysłu spowolniło trzeci miesiąc w lutym w wyniku spadku eksportu i nowych zamówień. Wynika to z dwóch sondaży opublikowanych w poniedziałek.

Miesięczny indeks menedżerów zakupów publikowany przez znany magazyn biznesowy Caixin spadł z 51,5 w styczniu w 100-punktowej skali do 50,9, a liczby powyżej 50 wskazują na przyspieszenie aktywności.

Odrębny PMI z chińskiej agencji statystycznej i oficjalnej grupy branżowej Chińskiej Federacji Logistyki i Zakupów spadł z 51,3 do 50,6.

Producenci otrzymali impuls dzięki stosunkowo wczesnemu ponownemu otwarciu Chin po koronawirusie. Jednak sprzedaż wśród chińskich konsumentów ucierpiała z powodu niepokojów związanych z perspektywami gospodarczymi i ponownymi epidemiami chorób za granicą, które skłoniły rządy do ponownego wprowadzenia ograniczeń biznesowych i podróży.

Najnowsze wyniki pokazały, że apel Pekinu do społeczeństwa o unikanie podróży w czasie świąt noworocznych nie pobudził gospodarki. Niektórzy prognostycy spodziewali się, że produkcja odniesie korzyści, jeśli pracownicy pozostaną w pracy zamiast robić zwykłą przerwę trwającą do dwóch tygodni.

Mimo to „dynamika ożywienia produkcji jest dobra” – powiedział ekonomista Zhang Liqun w oświadczeniu stowarzyszenia logistycznego.

Federacja podała, że ​​subindeks nowych zamówień spadł do 51,5 z 52,3 w styczniu.

Według federacji subindeks nowych zamówień eksportowych spadł z 50,2 do 48,8. Indeks zamówień eksportowych małych firm wyniósł 35,1.

READ  Nowy projekt śledzenia biomasy spowoduje skierowanie materiału z wysypiska i wyprodukowanie biowęgla
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *