Connect with us

technologia

AMT otrzymuje dotację w wysokości 87 000 GBP dla Innovate UK na opracowanie nowego organicznego rozpuszczalnika dla elastomerów

Published

on

AMT otrzymuje dotację w wysokości 87 000 GBP dla Innovate UK na opracowanie nowego organicznego rozpuszczalnika dla elastomerów

Specjalista od postprocessingu w Wielkiej Brytanii Addytywne technologie wytwarzania (AMT) otrzymał jeden Innovate UK Dotacja w wysokości 87 000 GBP na opracowanie nowego rozpuszczalnika organicznego zaprojektowanego specjalnie do obróbki materiałów elastomerowych po obróbce końcowej.

Rozpuszczalnik został specjalnie opracowany dla elastomerów termoplastycznych, takich jak TPU i może być stosowany w procesie chemicznego wygładzania parą AMP PostPro. Firma wykorzysta dotację na dalsze przyspieszenie programu badawczo-rozwojowego w celu produkcji nowej generacji bioodnawialnych substancji chemicznych w celu poprawy zrównoważonego rozwoju na rynku obróbki końcowej druku 3D.

„Opracowywanie zrównoważonych rozwiązań w celu promowania uprzemysłowienia wytwarzania przyrostowego jest naszym głównym celem w AMT i już udowodniliśmy to dzięki naszej technologii PostPro Chemical Vapor Smoothing” – powiedział dr hab. Konstantin Rybalcenko, Global Head of Research and Development w AMT. „Wykorzystując fundusze Innovate UK Sustainability Funding do opracowania tego nowego materiału eksploatacyjnego elastomeru, zwiększamy możliwości naszej technologii dla naszych klientów w jeszcze bardziej zrównoważony sposób”.

Dr. Konstantin Rybalcenko, Global Head of Research and Development w AMT. Zdjęcie za pośrednictwem AMT.

Rozpuszczalnik organiczny nowej generacji

Firma AMT otrzymała 87 000 funtów od Innovate UK Zrównoważona konkurencja w zakresie innowacjiktóry został stworzony, aby pomóc wszystkim sektorom Wielkiej Brytanii odzyskać siły, rozwijać się i tworzyć nowe możliwości, gdy wyłaniają się z globalnej pandemii Covid-19.

AMT wykorzystał ten grant do wyprodukowania nowego rozpuszczalnika organicznego zaprojektowanego specjalnie do obróbki końcowej elastomerów termoplastycznych, takich jak TPU, TPE, TPA i inne.

Nowy rozpuszczalnik jest bio-odnawialny i może być stosowany w procesie AMT PostPro Chemical Vapor Smoothing wraz z obecną gamą organicznych materiałów eksploatacyjnych firmy. Obecnie AMT używa rozpuszczalnika do prototypowania aplikacji, a finalny produkt będzie dostępny na całym świecie w drugim kwartale 2021 roku.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z partnerami z branży OEM w celu wdrożenia tego materiału eksploatacyjnego nowej generacji w fabrykach druku 3D na całym świecie” – dodał Rybalcenko.

READ  Sprawdź Game Awards (Ugh), a możesz wygrać darmową talię Steam

AMT był ostatnio zajęty po zamknięciu w marcu 2,5-milionowej rundy finansowania, która dała firmie ponad 7 milionów funtów. Środki zostaną przeznaczone na przyspieszenie rozwoju firmy i planów rozwoju produktów dla sektora przemysłowego druku 3D.

Ogłoszenie nastąpiło po niedawno uzgodnionym partnerstwie AMT z międzynarodową firmą poligraficzną HP Świadczenie kompleksowych usług przetwarzania końcowego dla swoich technologii Multi Jet Fusion (MJF) klientom przemysłowym. W zeszłym tygodniu firma ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę z japońskim producentem elektroniki Mitsubishi Electric Przyspieszenie zautomatyzowanej obróbki końcowej w produkcji przyrostowej dzięki opracowaniu w pełni automatycznej maszyny do obróbki końcowej części drukowanych w 3D z przegubowymi ramionami robotów.

System PostPro3D.  Zdjęcie za pośrednictwem AMT.
System PostPro3D. Zdjęcie za pośrednictwem AMT.

Technologia chemicznego wygładzania parą PostPro

Technologia AMT PostPro została wprowadzona w 2018 roku i jest opatentowanym, w pełni zautomatyzowanym procesem wygładzania oparów chemicznych z części drukowanych w 3D. Technologia ma na celu zaoferowanie producentom znacznych oszczędności kosztów dzięki zastąpieniu ręcznych etapów obróbki końcowej.

Proces zapewnia jednolite wykończenie powierzchni termoplastycznych części drukowanych 3D poprzez śrutowanie części zawieszonych w komorze za pomocą wysoce skutecznego rozpuszczalnika w celu usunięcia porowatości i defektów powierzchni. PostPro jest zaprojektowany z systemem sterowania w zamkniętej pętli, który wykorzystuje duży skraplacz do odzyskiwania oparów rozpuszczalnika po przetworzeniu i pompowania ich do szczelnego pojemnika ze stali nierdzewnej. To tutaj opary rozpuszczalnika z AMT są zbierane i poddawane recyklingowi, co oznacza, że ​​nie ma odpadów chemicznych.

Technologia została opatentowana w Wielkiej Brytanii w lipcu 2020 r. I oferuje uszczelnione powierzchnie do zastosowań wymagających ścisłej regulacji, takich jak medycyna, ulepszone właściwości mechaniczne do zastosowań o wysokiej wydajności i ulepszona estetyka części konsumenckich.

Technologia ta nie wykorzystuje również w procesie chemikaliów rakotwórczych, mutagennych lub działających szkodliwie na rozrodczość (CMR) kategorii 1 ani łatwopalnych lub wybuchowych. Substancje chemiczne używane w procesie PostPro obejmują jeden z University of Sheffield które są objęte regulacjami REACH i zatwierdzone do celów medycznych.

READ  W moich niespokojnych snach widzę to miasto: Polska na remake Silent Hill 2
Części wydrukowane w 3D z TPU przed i po chemicznym wygładzaniu parowym PostPro.  Zdjęcie za pośrednictwem AMT.
Części wydrukowane w 3D z TPU przed i po chemicznym wygładzaniu parowym PostPro. Zdjęcie za pośrednictwem AMT.

Najnowsze osiągnięcia w postprocessingu druku 3D

Ciągłe postępy w automatycznej technologii przetwarzania końcowego druku 3D jeszcze bardziej przybliżają industrializację wytwarzania przyrostowego.

Specjalista od postprocessingu DyeMansion Wraz z opracowaniem trzech nowych systemów post-processingu – Powershot C Performance (czyszczenie), Powershot S Performance (obróbka powierzchni) i Powershot DUAL Performance (czyszczenie i obróbka powierzchni) – skraca się czas procesu, a zwiększa się ładowność. objętościowy druk 3D komponentów przemysłowych w warsztacie.

Teraz polski producent drukarek 3D Sinterite wprowadził na rynek nową stację obsługi proszku (PHS), która ma na celu optymalizację i przyspieszenie procesu odzyskiwania proszku podczas post-processingu na ergonomicznej platformie.

Gdzie indziej chińscy producenci drukarek 3D Farsoon wprowadził nowy system zarządzania proszkiem polimerowym i zewnętrzną stację chłodzenia dla swojego systemu 403P. Nowe jednostki przetwarzania końcowego koncentrują się na zapewnieniu szybkości, zarządzania proszkiem, wydajności i zalet przyjaznych dla użytkownika, podczas gdy producent drukarek 3D SLA Nexa3D zaprezentował swój nowy system przetwarzania końcowego xCure, który podobno był w stanie poddać obróbce końcowej fotograficzne części na bazie plastiku na „skalę produkcyjną”.

Zasubskrybuj Biuletyn dotyczący branży druku 3D aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami w dziedzinie wytwarzania przyrostowego. Możesz także pozostać w kontakcie, obserwując nas Świergot i polub nas Facebook.

Szukasz kariery w produkcji przyrostowej? wizyta Zadania drukowania 3D za wybór ról w branży.

Zdjęcie przedstawia wydrukowaną w 3D część TPU po chemicznym wygładzaniu parowym PostPro. Zdjęcie za pośrednictwem AMT.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *