Connect with us

Świat

Delhi zostaje zablokowane, ponieważ COVID dusi indyjski system opieki zdrowotnej

Published

on

Stołeczny region Indii, Delhi, nakazał w poniedziałek sześciodniową blokadę, ponieważ codzienne przypadki COVID-19 w całym kraju osiągnęły nowy rekord, a system opieki zdrowotnej załamał się pod ciężarem nowych infekcji.

Indyjskie szpitale borykają się z niedoborem łóżek, tlenu i podstawowych leków, ponieważ infekcje przekraczają 15 milionów według Stanów Zjednoczonych.

„System opieki zdrowotnej w Delhi nie jest w stanie przyjąć większej liczby pacjentów” – powiedział premier Arvind Kejriwal na wirtualnej konferencji prasowej w poniedziałek.

„Jeśli nie ma teraz żadnej blokady, sytuacja wymknie się spod kontroli”.

Brytyjski premier Boris Johnson odwołał planowaną podróż do Indii w przyszłym tygodniu z powodu koronawirusa – podało jego biuro. Kontynuuj czytanie

Kejriwal powiedział w niedzielę, że mniej niż 100 łóżek intensywnej terapii z ponad 20 milionami mieszkańców było dostępnych w mieście New Delhi, ponieważ media społecznościowe były zalewane skargami.

Dzienna liczba przypadków COVID-19 w Indiach osiągnęła w poniedziałek rekordową liczbę 273810. Liczba zgonów wzrosła rekordowo z 1619 do 178 769.

Delhi będzie zamknięte w poniedziałek wieczorem.

Łączy około 13 innych stanów w całym kraju, które zdecydowały się nałożyć ograniczenia, godziny policyjne lub blokady w swoich miastach, w tym najbogatszy stan Indii, Maharasztra, i rodzinny stan Gudżarat, w którym znajduje się premier Narendra Modi. zmaga się z brakiem łóżek.

Wzrosła krytyka dotycząca sposobu, w jaki rząd Modiego poradził sobie z drugą falą pandemii w Indiach. Tysiące wzięło udział w festiwalach religijnych i kampaniach wyborczych.

Liderzy tacy jak minister spraw wewnętrznych Amit Shah poprowadzą w poniedziałek kolejne road show i publiczne spotkania.

Późno w niedzielę w Hongkongu azjatyckie centrum finansowe ogłosiło, że loty z Indii, Pakistanu i Filipin zostaną zawieszone na dwa tygodnie od wtorku. Kontynuuj czytanie

W poniedziałek Indie podały prawie 123,9 miliona dawek szczepionek, co jest najwyższym wynikiem na świecie po Stanach Zjednoczonych i Chinach, chociaż jest znacznie niższy Szczepienie na głowę.

READ  Sarah Everard Vigil: Gniew z powodu taktyki policyjnej podczas spotkania w Londynie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *