Connect with us

Świat

Jeden zabity i pięć rannych w wyniku dźgnięcia nożem w bibliotece w Vancouver, podejrzany o zatrzymanie

Published

on

NORTH VANCOUVER, Kanada – Jedna kobieta została zabita, a pięć innych zostało rannych nożem w bibliotece publicznej w pobliżu ruchliwej dzielnicy handlowej na przedmieściach. Policja powiedziała, że ​​zatrzymali jedynego podejrzanego.

Atak miał miejsce wczesnym popołudniem, a śledczy odwołali się do świadków, zwłaszcza tych, którzy kręcili filmy, które później zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

„Mamy sześć ofiar, które odniosły rany kłute. Mamy jedną ofiarę, która niestety zmarła z powodu obrażeń. Tą ofiarą jest kobieta” – powiedział sierż. Frank Jang z Zespołu ds. Zintegrowanych Dochodzeń w Sprawach Zabójstw na konferencji prasowej Canadian Broadcasting Corp.

„Uważamy, że mamy jedynego podejrzanego w areszcie… Oczywiście pytanie brzmi, dlaczego tak się stało” – powiedział Jang dziennikarzom stojącym przed biblioteką, w której miał miejsce atak.

Świadek, Steve Mossop, powiedział, że on i jego partner zatrzymali się w korku, kiedy zobaczyli zakrwawioną kobietę, która powiedziała im, że właśnie została zadźgana. Powiedział, że potem zobaczyli kilka ofiar w odległości około 100 metrów od siebie.

„Był mężczyzna, była starsza kobieta, była młodsza kobieta, matka – przypadkowa grupa ludzi w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie” – powiedział Mossop.

„Wyglądało na to, że biegł tylko w jednym kierunku, ktokolwiek był na jego drodze, padł ofiarą” – powiedział Mossop o napastniku.

Nie podano dalszych informacji o ofiarach.

Nagranie ze sceny zdawało się pokazywać mężczyznę rannego nożem, zanim został zatrzymany przez policję.

Chociaż nie było żadnego raportu o jego stanie, Jang powiedział, że podejrzany był karany.

„Moje serce jest dziś w północnym Vancouver” – powiedział na Twitterze premier Justin Trudeau. „Wiedz, że wszyscy Kanadyjczycy trzymają cię na palcach i życzą rannemu szybkiego powrotu do zdrowia”.

Stowarzyszenie prasy przyczynił się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *