Connect with us

Gospodarka

Produkcja przemysłowa w Europie nieznacznie spadła w listopadzie

Published

on

ANKARA

Produkcja przemysłowa w Europie nieznacznie spadła w ujęciu rocznym w listopadzie ubiegłego roku, podczas gdy wzrosła w porównaniu z poprzednim miesiącem, podał w środę Eurostat.

Produkcja przemysłowa w UE spadła o 0,4% w listopadzie w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku i wzrosła o 2,3% w porównaniu z miesiącem poprzednim.

„W UE-27 produkcja energii spadła o 5,3%, a nietrwałych dóbr konsumpcyjnych o 2,6%, podczas gdy produkcja dóbr pośrednich spadła o 1,7%, produkcji dóbr trwałego użytku o 1,4%, a dóbr kapitałowych o 0. , Wzrost o 4% ”- podał Eurostat roczne dane bazowe.

Spośród wszystkich państw członkowskich, dla których dostępne są dane, Irlandia (40,8%), Grecja (8,8%) i Polska (2,9%) odnotowały najwyższe wzrosty w tym samym okresie, podczas gdy Bułgaria odnotowała największe spadki ( minus 5,0%). Francja (minus 4,9%) i Włochy (minus 4,2%).

Produkcja przemysłowa w strefie euro spadła o 0,6% r / rw listopadzie i wzrosła o 2,3% r / r.

Turecki Urząd Statystyczny ogłosił, że w listopadzie ubiegłego roku produkcja przemysłowa Turcji skorygowana o kalendarz wzrosła o 11% rocznie.

Witryna agencji Anadolu zawiera tylko część wiadomości zagregowanych dla subskrybentów systemu AA News Broadcasting System (HAS). Prosimy o kontakt w sprawie opcji subskrypcji.

READ  GIS: wycofane produkty Biedronki i Lidla. Te produkty mogą być niebezpieczne [24.09] Nie kupuj tego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *