Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Prezydent Warszawy przeprasza uczniów za spóźnienie do szkoły na wideo z opóźnionego pociągu

Published

on

Prezydent Warszawy przeprasza uczniów za spóźnienie do szkoły na wideo z opóźnionego pociągu

Uczniowie warszawskich szkół otrzymali niezwykłe usprawiedliwienie spóźnienia się na zajęcia po tym, jak prezydent miasta Rafał Trzaskowski nagrał z nimi nagranie nowego pociągu, który miał opóźnienia.

„Jestem z burmistrzem i chcę cię przeprosić za spóźnienie” – powiedziała licealistka w filmie skierowanym do swojego nauczyciela niemieckiego, który później opublikowała na swoim koncie TikTok, gdzie obejrzano go ponad 3,6 miliona razy za dwa dni.

„Oboje przepraszamy” – wtrącił Trzaskowski. „Bardzo nam przykro. Proszę mi wybaczyć [her absence]. Potwierdzam, że jesteśmy w pociągu o 10:20”.

@ktotomajdza Filmik z prezydentem!! #dlaciebie #dlaciebie #wirusowy #Tobie #skm #s40 #rafaltrzaskowski ♬ dźwięk oryginalny – Majdża

Burmistrz zamieścił również na Twitterze zdjęcie pokazujące, że podpisał dokumenty, w których przeprasza innych uczniów w pociągu za spóźnienie na zajęcia.

Trzaskowski był w pociągu, który miał zainaugurować nowe połączenia kolejowe między Warszawą a Piasecznem, miastem na obrzeżach stolicy. Podczas gdy 20-kilometrowa przejażdżka ma zająć 35 minut, inauguracyjny przejazd został nieoczekiwanie opóźniony z powodu problemów z siecią kolejową.

W filmie TikTok i na Twitterze Trzaskowski twierdził, że opóźnienia nie były winą Urzędu Miasta Warszawy, ale PKP, głównego państwowego operatora kolejowego w Polsce.

PKP nie przyznało się jednak do masowych opóźnień w tym tygodniu, obwiniając „niekompetencję samorządów”. [rail] Carrier” za spowodowanie kolizji w harmonogramie.

Ostatecznie Trzaskowski i towarzyszący mu funkcjonariusze nie byli w stanie zgodnie z planem dotrzeć pociągiem do miejsca docelowego w Warszawie i zamiast tego część drogi musieli odbyć autobusem – donosi Polsat News.

READ  lil yachty: Rozstrojony przewodnik dla dorosłych po kulturze dziecięcej. Dlaczego Lil Yachty jest w „Polsce”?

W chwili oddania do druku nie było wiadomo, czy nauczyciel niemieckiego ucznia zaakceptował powód nieobecności burmistrza.

Główne źródło obrazu: Rafał Trzaskowski/Twitter i ktotomajdza/TikTok

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *