Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Prezydent RP proponuje konstytucyjny zakaz adopcji homoseksualistów

Published

on

WARSZAWA – Prezydent RP Andrzej Duda zaproponował w poniedziałek poprawki do konstytucji zakazujące parom LGBTQ adopcji dzieci przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi, kiedy kandydaci będą głosować bezpośrednio.

Kandydat opozycyjnej Platformy Obywatelskiej Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w ten weekend, że jest również przeciwny adopcji dzieci przez pary LGBTQ.

Duda jest sojusznikiem rządzącej nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która odrzuca prawa LGBTQ jako inwazyjny wpływ zagraniczny, który podważa tradycyjne wartości w Polsce.

Zmiana konstytucji wymaga większości dwóch trzecich niższej izby parlamentu. Po wyborach w październiku PiS rządzi niewielką większością głosów i nie ma wystarczającej liczby mandatów, aby dokonać takich zmian.

Duda powiedział, że ma nadzieję, że uda mu się uzyskać szersze poparcie dla swojej propozycji od niektórych członków PO, rolniczego ugrupowania PSL i skrajnie prawicowej Partii Konfederacji.

„Jestem przekonany, że zapewni to bezpieczeństwo dzieciom i troskę o dobro dzieci w znacznie większym stopniu” – powiedział Duda na imprezie w Warszawie.

Powiedział, że nowelizacja konstytucji pozwoli jedynie małżeństwom heteroseksualnym na adopcję dzieci. Sądy miałyby prawo do kontroli par, aby upewnić się, że odpowiadają one definicji.

Rzecznik PO powiedział, że partia jest przeciwna propozycji Dudy do konstytucji.

Trzaskowski powiedział wcześniej, że jest zwolennikiem związków partnerskich dla gejów i zaproponował program edukacji seksualnej w Warszawie, aby edukować dzieci w kwestiach LGBTQ.

Komentarze Dudy pojawiły się po tym, jak powiedział, że ideologia LGBTQ jest gorsza niż komunizm w zeszłym miesiącu podczas zamrożenia kampanii i obiecał zakazać nauczania tematów LGBTQ w szkołach, aby chronić to, co uważa za tradycyjną rodzinę.

Polska zajęła najgorsze miejsce w Unii Europejskiej pod względem praw osób LGBTQ w tegorocznym badaniu przeprowadzonym przez brukselską organizację pozarządową ILGA-Europe.

READ  Przemysław Czarnek jest odpowiedzialny za komisarza UE ds. Strajku kobiet

konsekwencje NBC Out na Świergot, Facebook & Instagram

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *