Connect with us

Gospodarka

Prezydent RP podczas spotkania z gruzińskim odpowiednikiem zadeklarował poparcie dla europejskich i euroatlantyckich aspiracji Gruzji

Published

on

Prezydent RP podczas spotkania z gruzińskim odpowiednikiem zadeklarował poparcie dla europejskich i euroatlantyckich aspiracji Gruzji

Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział w poniedziałek, że jego kraj popiera europejskie i euroatlantyckie aspiracje Gruzji.

W rozmowie z prasą po spotkaniu z gruzińską odpowiedniczką Salome Zurabiszwili Duda zaznaczył, że przystąpienie do Unii Europejskiej i NATO zapewniłoby Gruzji „dobre warunki” do rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa politycznego.

Ja, jako Prezydent RP, po raz kolejny to potwierdziłem [Georgian] Niezachwiane poparcie prezydenta Polski dla europejskich i północnoatlantyckich aspiracji Gruzji. Mamy nadzieję, że w niezbyt odległej przyszłości Gruzja uzyska status pełnoprawnego członka Unii Europejskiej i przystąpi do NATO – powiedział Duda.

Duda podkreślił też, że Polska „zawsze” wspierała te aspiracje Gruzji i nadal będzie wspierać ten kraj.

To kwestia naszego wspólnego bezpieczeństwa. Przystąpienie do Unii Europejskiej i NATO zapewni Gruzji korzystniejsze warunki rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa politycznego” – podsumował.

Surabiszwili rozpoczęła w poniedziałek roboczą wizytę w Polsce. W symbolicznej części swojej wizyty Surabiszwili złoży wieniec na grobie byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony w Krakowie.

READ  Zimbabwe: Zim uczestniczy w spotkaniach ugodowych w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *