Connect with us

Gospodarka

Prezydent Polski gotowy na szczepionkę Covid-19 – pierwsza wiadomość

Published

on

Leszek Szymański / PAP

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest gotowy zaszczepić się przeciwko Covid-19, ponieważ szczepionka jest jedynym sposobem na pokonanie pandemii.

Rząd ma nadzieję, że ich ogólnokrajowy program szczepień rozpocznie się przed końcem roku, a ludzie zgłoszą się na ochotnika do szczepień.

„Jestem gotowy na szczepienia i wezmę udział w ogólnopolskim programie szczepień” – powiedział we wtorek wieczorem Polsat News Duda. „Uważam, że zdrowy rozsądek wymaga tego w tej sytuacji”.

Prezydent, który podpisał kontrakt z Covid-19 na początku tego roku, powiedział, że rozmawiał z wieloma ekspertami i podzielali przekonanie, że „dziś jedyną drogą do jak najszybszego zakończenia pandemii koronawirusa jest szczepionka” ”. Dodał, że nie widzi innego sposobu, aby to zrobić.

Duda powtórzył premier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że szczepienia to „patriotyczny obowiązek”.

„Jeśli uznamy to za kwestię troski państwa (…) chociaż chciałbym to bardzo mocno podkreślić – szczepienia są opcjonalne (…) to w przenośni chodzi o ratowanie gospodarki, jeśli Aby ustabilizować państwo, przywrócić mu normalny bieg, można powiedzieć, że jest to w pewnym sensie patriotyczny obowiązek ”- powiedział Duda.

We wtorek Morawiecki ogłosił, że pierwsze dawki szczepionki Covid-19 dotrą do Polski 26 grudnia. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie jako pierwszy z 73 szpitali w kraju rozpocznie szczepienia personelu medycznego.

Krajowy program szczepień potrwa kilka miesięcy.

Polski rząd rozpocznie również kampanię medialną wzywającą Polaków do strzelania przeciwko koronawirusowi – powiedział w środę komisarz rządu ds. Programu szczepień Michał Dworczyk.

READ  Ostrzeżenia GIS. Wycofane produkty Biedronki i Lidla, Żabki i McDonalda. Nie jedz ani nie używaj! LISTA [13.09]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *