Connect with us

Gospodarka

Prezydent Afganistanu przemawia do narodu, podczas gdy talibowie przemawia do Kabulu. podejdź bliżej

Published

on

Prezydent Afganistanu Ashraf Ghani ma swój w sobotę pierwsze publiczne wypowiedzi od czasów talibów złapany ponad połowę prowincjonalnych stolic kraju, mówiąc, że koncentruje się na zapobieganiu „niestabilności, przemocy i przesiedleniom ludzi”.

Stan gry: W przemówieniu telewizyjnym Ghani nie zasugerował, że zrezygnuje, pomimo nacisków ze strony afgańskich urzędników, którzy chcą tymczasowego rządu na czele, który mógłby negocjować z talibami, aby zapobiec przejęciu przez nich Kabulu. donosi Wall Street Journal.

Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami rynkowymi i analizami ekonomicznymi dzięki Axios Markets. Zapisz się za darmo

  • Obalenie Ghani było wezwaniem talibów, podczas gdy negocjacje między Afganistanem, Talibami, Stanami Zjednoczonymi i innymi narodami Kataru trwają, zauważa dziennik.

  • Ghani traci kontrolę nad krajem i rządzi tylko Kabulem i kilkoma innymi miastami. według The New York Times.

Wielkie zdjęcie: Niecałe trzy tygodnie przed zakończeniem przez Stany Zjednoczone wycofywania wojsk talibowie zdobyli 19 stolic prowincji. za AP, w tym prowincję Logar, która znajduje się zaledwie kilka kilometrów na południe od Kabulu.

Co on mówi: „Postaram się, aby narzucona wojna nie pochłonęła większej liczby ofiar niewinnych Afgańczyków, którzy tracą 20-letnie zyski, niszcząc własność publiczną i tworząc trwałą niestabilność” – powiedział Ghani.

  • „Z tego powodu rozpocząłem szeroko zakrojone i bieżące konsultacje w ramach systemu z przywódcami politycznymi, przedstawicielami różnych grup w Afganistanie i partnerami międzynarodowymi” – dodał.

  • „Właściwe konsultacje przebiegają szybko, a wy, drodzy rodacy, wkrótce zostaniecie poinformowani o ich wynikach”.

Więcej od Axios: Zarejestruj się, aby otrzymywać najnowsze trendy rynkowe dzięki Axios Markets. Zapisz się za darmo

READ  Babriko, prawnik byłego kandydata na prezydenta Białorusi, jedzie do Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *