Connect with us

Gospodarka

PRESS GLASS planuje otworzyć nową fabrykę na Litwie

Published

on

PRESS GLASS, polski producent wyrobów szklanych, ogłosił plany otwarcia nowej fabryki na Litwie. Nowy zakład w Kowieńskiej Wolnej Strefie Ekonomicznej ma rozpocząć produkcję w latach 2022/23, PRESS GLASS planuje zatrudnić 240 wykwalifikowanych specjalistów w ciągu najbliższych trzech lat.

PRESS GLASS jest europejskim liderem na rynku obróbki szkła dla budownictwa i wspiera producentów konstrukcji okienno-drzwiowych, fasad, przeszkleń i konstrukcji wewnętrznych oraz ścian dźwiękochłonnych.

Firma produkuje rocznie prawie 9 milionów metrów kwadratowych szkła izolacyjnego (IGU) na całym świecie i współpracuje z kilkuset stałymi klientami w Europie i na innych kontynentach. Nowa fabryka na Litwie będzie produkować szyby zespolone dla pionu mieszkaniowego firmy.

Aušrinė Armonaitė, litewska minister gospodarki i innowacji, podkreśliła znaczenie produkcji dla gospodarki kraju: „W pierwszym kwartale 2021 r. nasz sektor produkcyjny wzrósł o prawie 10%, a nasze mocne zdolności produkcyjne były jednym z powodów, dla których przyjechała Litwa poza krajem Mniej dotknięty w 2020 r. niż inne gospodarki europejskie. Jestem bardziej niż pewien, że PRESS GLASS będzie silnym dodatkiem do naszego krajobrazu produkcyjnego.”

Z planowaną wydajnością 1,2 miliona metrów kwadratowych podwójnych i potrójnych szyb zespolonych, nowy zakład opiera się na w pełni zautomatyzowanym i zoptymalizowanym układzie fabryki, który obejmuje wszystkie główne procesy produkcyjne, w tym wyżarzanie, laminowanie i integrację.

„Decyzja PRESS GLASS o ulokowaniu nowego zakładu na Litwie znacznie poprawi naszą zdolność do obsługi klientów ze Skandynawii, północnej Polski i krajów bałtyckich – zoptymalizuje czasy dostaw i koszty transportu oraz zwiększy ogólną zdolność produkcyjną firmy w całej Europie. – mówi Tomasz John, Prezes Zarządu PRESS GLASS UAB.

READ  Tylko PGNiG przechowuje PiS-Holding. Zyski przedsiębiorstw państwowych spadły o połowę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *