Connect with us

Nauka

COVID-19: Najnowsza „zielona lista” Abu Zabi z 31 krajami obejmuje Bahrajn i Malediwy

Published

on

Abu Dhabi: Abu Dhabi zaktualizowało swoją „Zieloną listę” krajów, regionów i terytoriów, przy czym najnowsza lista jest ważna od godziny 14:00 w sobotę 31 lipca, w tym 31 krajów.

W porównaniu z poprzednią Zieloną Listą obowiązującą od 24 czerwca, nowa lista obejmuje Bahrajn, Brunei, Bułgarię, Czechy, Malediwy, Polskę, Serbię i Ukrainę. Nie obejmuje Azerbejdżanu, Danii, Francji, Izraela, Malty, Jordanii, Holandii, Norwegii, Irlandii, Szwecji, Turkmenistanu i Watykanu.

Pasażerowie przybywający z krajów „zielonej listy” będą zwolnieni z obowiązkowych środków kwarantanny po zejściu na ląd w Abu Dhabi i będą musieli przejść testy PCR po przybyciu na lotnisko w Abu Dhabi. Zaszczepieni podróżni będą musieli przejść kontrolny test PCR w dniu 6, podczas gdy ci, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą musieli przejść kontrolny test PCR w dniu 6 i dniu 12 – w dniu 1 będącym dniem przybycia.

W przeciwieństwie do tego, zaszczepieni podróżni przybywający z miejsc nie znajdujących się na „Zielonej liście” muszą zostać poddani kwarantannie przez siedem dni, z kontrolnym testem PCR w dniu 6. Osoby, które nie zostały jeszcze zaszczepione, muszą zostać poddane kwarantannie przez 12 dni, jeśli wrócili do Abu Dhabi z lokalizacji, która nie znajduje się na „Zielonej Liście” i zostanie poddana dalszemu testowi PCR w dniu 11-go.

29. Tajwan, prowincja chińska

31. Stany Zjednoczone Ameryki

Nowa „zielona lista”, ogłoszona przez regulatora sektora turystyki w Abu Zabi, Departament Kultury i Turystyki (DCT), zastępuje listę z 24 czerwca.

DCT wyjaśnił również, że „Zielona Lista” dotyczy tylko miejsc, do których pasażerowie przybyli do Abu Zabi z określonych miejsc i nie opiera się na obywatelstwie. Dodał, że umieszczenie na liście podlega ścisłym kryteriom zdrowia i bezpieczeństwa, aby zapewnić dobrobyt społeczności ZEA.

READ  Hrabstwo Missoula głosuje w sprawie ograniczeń dotyczących COVID-19

Zwolnienia z kwarantanny oferowane są również w Abu Zabi dla osób korzystających z korytarzy turystycznych z Bahrajnem, Grecją, Serbią i Seszelami, pod warunkiem, że podróżni są w pełni zaszczepieni, tj. otrzymali ostatnią dawkę szczepionki co najmniej 28 dni przed podróżą.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *